Izstādes „Sievietes Latvijas mākslā” atklāšana

Daugavpils pilsētas svētku, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra “Mākslas nakts” un Latgales Centrālās bibliotēkas Latvijas valsts simtgades pasākumu cikla “Mēs Latvijai” ietvaros piektdien 8. jūnijā plkst. 15.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā (Daugavpilī, Rīgas ielā 22a) tiks atklāta izstāde no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas “Sievietes Latvijas mākslā”.

Izstādi veido četru lielisku latviešu mākslinieču glezniecības darbi. Aija Meisters un Silva Veronika Linarte pārstāv starpkaru periodā dzimušo mākslinieku paaudzi, kuru dzīvi un turpmāko radošo darbību ir ietekmējis deportāciju un trimdas skaudrais liktenis. Savukārt Baiba Priedīte un Sandra Strēle ir talantīgas 21. gadsimta mākslinieces, kas jau ir radījušas sev raksturīgo māksliniecisko rokrakstu, bet vienlaikus nebeidz pārsteigt ar jauniem atklājumiem un meklējumiem mākslā.

Pēc izstādes atklāšanas tiks prezentēts Daugavpils mākslinieces Aleksandras Šļahovas mākslas katalogs, kā papildinājums Rotko centrā tikko kā atklātajai Aleksandras Šļahovas izstādei „Ūdens un krāsa”. Izstādes katalogu ar mākslinieces autogrāfu ikvienam būs iespēja iegūt savā īpašumā bez maksas.

Izstāde „Sievietes Latvijas mākslā” Latgales Centrālajā bibliotēkā skatāma līdz 31. jūlijam.