Izstāde „Pēteris Martinsons. Zīmējumi porcelānam”

Izstāde „Pēteris Martinsons. Zīmējumi porcelānam” aizsāk I Starptautiskās Latvijas keramikas biennāles programmu, kas kā jauna Rotko centra iedibināta mākslas forma runās par keramikas mākslas nozīmi Latvijā un pasaulē. Starptautiskās keramikas biennāles izstāde „Martinsona balva” tiks atklāta Rotko centrā 2016. gada 15. jūlijā. Biennāles programmā ir 9. Starptautiskā zinātniskā konference “Cilvēks. Krāsa. Daba. Mūzika” (2016. gada 17.-19. jūlijs), pasākumu Lūznavas muižas telpās no 2016. gada 17. jūlija, piedāvājot iepriekšējo starptautisko keramikas mākslas simpoziju darbu izstādi.

No 2016. gada 20. līdz 22. jūlijam plaša biennāles pasākumu programma notiks Rīgā ar centrālo notikumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, pasniedzot biennāles balvas un atklājot Pētera Martinsona izstādi no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un Latvijas Nacionālas bibliotēkas kolekcijas.

Rotko centrs turpina Pētera Martinsona 85. dzimšanas dienas atceres pasākumus ar mākslas notikumu virkni mākslinieka dzimtajā pilsētā Daugavpilī, kā arī citur Latvijā.

Tuvojoties Pēterdienai, kura arī šogad solās būt piesātināta ar interesantiem keramikas pasākumiem, veltītiem izcilajam Latvijas keramiķim, no 2016. gada 16. jūnija līdz 10. septembrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar viesnīcu “Park Hotel Latgola” organizē mākslinieka tušas zīmējumu izstādi “Pēteris Martinsons. Zīmējumi porcelānam”. Izstāde būs skatāma viesnīcas vestibilā, Daugavpils viesiem un daugavpiliešiem stāstot par izcilām mākslas vērtībām, kuru aizsākums meklējams Daugavpilī.

Izstādē būs eksponēti P. Martinsona zīmējumi uz papīra, kuri bieži vien no neskaitāmām skicēm noslāņojās tikai uz keramikas formām. Izstādē aplūkojamie darbi tapuši laika posmā no 1980. līdz 2009. gadam. Tušas zīmējuma tehnikā veiktie smalkie, pat kaligrāfiskie darbi bija keramiķa ikdienas un vairāku keramikas izstāžu neatņemama sastāvdaļa. Formātos dažādie zīmējumi reizēm bija kā skices, kas pārtapa ar apbrīnojamu rūpību un pacietību veidotajos keramikas darbos, kā atsevišķi, glīti ierāmēti mākslas darbi vai vienkāršas piezīmes, domu lidojums, sajūtu atspoguļojums uz nelielām piezīmju lapiņām vai no teksta brīviem papīra laukumiem.

Plašāka informācija un biennāles programma: https://rothkomuseum.com/aktualitates/biennale