Izsludināta pieteikšanās Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādei “Trāpīts desmitniekā”

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs izsludina pieteikšanos Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādei.


Intelekta spējas izpaužas gan prasmē plaši un labskanīgi aprakstīt kādu notikumu, gan, vēl jo vairāk, raksturot parādību tik precīzi, ka teiktajam vairs nav, ne ko piebilst, ne iebilst. “Trāpīt desmitniekā” ir augstākā inteliģences pilotāža, kas mums kā domājošām būtnēm ir pieejama, verbalizējot apkārtējās norises.

Mākslinieciskā izpausme neaprobežojas ar vārdu atveidošanu. Tā iekļauj vairāku kategoriju kopumus – formu, krāsu, kustību, gaismu, ēnu, faktūru, skaņu, telpu, visu apjaušamo un neapjaušamo pastāvēšanu. Mākslinieciskā “trāpīšana desmitniekā” sakņojas mākslinieka spējā tiktāl atbrīvoties savās izpausmēs, ka radītais darbs kļūst par jaunu atskaites punktu, no kura var sākties diskusija, strīds, fantāzija, gandarījums, niknums vai vēl cita emocionāla reakcija.

Intelektuālais impulss, ko rada mākslas darba klātesamība, ne vienmēr ir tūlītēji uztverams. Tas ir kā pirmais solis vēl pirms došanās jaunos atklājumos, kā gatavošanās mērķa sasniegšanai, un bez šiem impulsiem nav iedomājama sabiedrības attīstība. Tieši tādēļ tik svarīga ir mākslinieciskās izpausmes brīvība – iespēja būt pilnībā patiesam gan pret sevi, gan apkārtējiem un bez jelkādiem ārējiem vai iekšējiem cenzūras žņaugiem pravietiski “trāpīt desmitniekā” ar tiem intelektuālajiem impulsiem, kas māksliniekam pieejami.

Latgales reģiona mākslinieku izstāde Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks jau desmito reizi, tādēļ aicinām māksliniekus “trāpīt desmitniekā” un pieteikt savus darbus jubilejas izstādei, kas aizsāks Rotko centra pastāvēšanas desmitgades svinības.


Lai pieteiktos izstādei, līdz 2023. gada 31. janvāra plkst. 24.00 jāaizpilda zemāk redzamā pieteikuma anketa. Izstādei var pieteikt vienu, divus vai trīs darbus.

Iesniedzot pieteikumu, mākslinieks piekrīt, ka darba/u foto var tikt izmantoti ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centra darbību saistītās publikācijās.

Ierobežojumi darbu izmēros un noformējumā: gleznas minimālais izmērs: 60×80 cm, bez virsrāmja; grafikas lapas un foto aicinām iesniegt bez rāmējuma; keramikas un tēlniecības darbiem vēlamais minimālais izmērs: 30×30×30 cm; bez ierobežojumiem vērtēšanai tiks pieņemti tekstila, video, instalāciju darbi un starpmediju mākslas projekti. Darbiem jābūt radītiem 2021.–2023. gadā.

Uz izstādes atklāšanas laiku tiks izdots katalogs. Tās noslēgumā atsevišķi darbi, kas atbilst Rotko centra budžeta iespējām, var tikt iepirkti tā kolekcijas papildināšanai.

Informāciju par atlases rezultātiem izstādes rīkotāji pieteicējiem nosūtīs līdz 2023. gada 6. februārim. (Izstādei pieņemtos darbus uz Rotko entru būs jānogādā līdz 12. februārim.)

Papildu informācija pa tālruni (+371) 654 30279 vai, rakstot uz rotkocentrs@daugavpils.lv.


Izstāde Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma no 2023. gada 3. marta līdz 21. maijam.


Pieteikšanās laiks Latgales reģiona mākslinieku izsādei ir beidzies.

Aizpildot šo anketu, dalībnieks piekrīt darbu attēlu izmantošanai Daugavpils Marka Rotko mākslas centra publicitātē. Mākslas darba eksponēšanas risinājumu veido Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.