Izsludināta pieteikšanās Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādei

Rotko muzejs izsludina pieteikšanos ikgadējai Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādei “Lielgabalu klusumā”.

“Kad lielgabali runā, mūzas klusē.” Šī frāze pēdējās desmitgadēs ir pieminēta pārlieku bieži. Pārlieku bieži mūzām ir bijis jāklusē, jāpastāv maliņā, jo ir taču svarīgākas lietas, ar ko nodarboties un par ko uztraukties.

Par laimi, mēs dzīvojam tādā ideoloģiskā gadsimtā, kad mākslai vairs nav vajadzības tikai un vienīgi apmierināt pastāvošā režīma dekoratīvās nepieciešamības. Māksla aktīvi komentē notiekošo un iesaistās sabiedriskās domas veidošanā. Kā redzams, sabiedrībās, kur pastāv šāda mākslinieciskā brīvība, lielgabalu mutes neveras vaļā.

Lielgabali ir ieņēmuši tiem pienākošos vietu muzeju pagalmos, bet reālā kara šausmas nepārkāpj ekrāna robežas. Lai nosargātu šo stāvokli, Rotko muzejs aicina turpināt radīt un veidot sabiedrību, kas ir spējīga kritiski izvērtēt apkārtējās norises. Sabiedrību, kur nodošanās mūzu valdzinājumam ir pašsaprotamība, nevis greznība.


Ar šo uzrunu Rotko muzejs aicina pieteikt darbus ikgadējai Latgales reģiona mākslinieku izstādei. Izstāde Rotko muzejā būs skatāma no 2024. gada 1. marta līdz 19. maijam.


Lai pieteiktos izstādei, līdz 2024. gada 21. janvāra plkst. 24.00 jāaizpilda pieteikuma anketa.

Informāciju par atlases rezultātiem izstādes rīkotāji pieteicējiem nosūtīs līdz 2024. gada 24. janvārim. (Izstādei pieņemtos darbus uz Rotko muzeju būs jānogādā līdz 1. februārim.)


Papildu informācija rakstot uz rotkocentrs@daugavpils.lv.

 

Pieteikšanās laiks Latgales reģiona mākslinieku izsādei ir beidzies.