IV Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs

No 5. līdz 15. oktobrim jau ceturto reizi Daugavpilī norisināsies Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs, ko rīko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Mākslu pedagogu apvienību.  Grafikas simpozija mērķis ir radīt unikālus laikmetīgās grafikas darbus, veidojot starptautiskās komunikācijas platformu grafikas mākslas nozarēs.

Latgales grafikas simpozijs ir tikšanās, diskusija un radošs darbs Latgales kultūras telpā, kas vieno līdzīgi un atšķirīgi domājošos un strādājošos Latvijas un ārvalstu grafiķus. Simpozija vienojošā tēma šoreiz ir “nauda”, analizējot, tās vērtību transformācijas laikā un telpā, tās varu un arī postu.

4. Starptautiskajā Latgales grafikas simpozijā piedalīsies 11 mākslinieki no Dānijas, Indijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas un Šveices: Anne Louise Blicher, Ann Kerstina Nielsen, Prasad Nikumbh, Alberto Balletti, Ieva Caruka, Dārta Hofmane, Jānis Murovskis, Rūdolfs Matīss Trops, Oksana Vronska, Žaneta Jasaitytė, Senso.

Visi interesenti ir aicināti apmeklēt simpozija pasākumus un iepazīties ar starptautiski atzītu grafikas mākslinieku daiļradi tikšanās, prezentāciju, meistarklašu un izstādes formātā.

Grafikas simpozijs tiks atklāts 6. oktobrī plkst.16.00. Atklāšanā būs iespēja satikt visus IV Starptautiskā Latgales grafikas simpozija dalībniekus un piedalīties mākslinieku radošā darba prezentācijās. Simpozija ietvaros ir iespēja pieteikties dalībai grafikas meistarklasēs un apmeklēt tikšanās ar Latvijas un ārvalstu grafikas mākslas organizāciju un biedrību pārstāvjiem.

Simpozija noslēgumā, 14. oktobrī plkst. 16.00 tiks atklāta IV Starptautiska Latgales grafikas simpozija izstāde “NAUDA” un Latvijas laikmetīgā mākslas centra ceļojošā izstāde.

 

IV Starptautiskā Latgales grafikas simpozija programma

 

6.oktobrī

16.00

 

IV Starptautiskā Latgales grafikas simpozija atklāšana un simpozija dalībnieku radošā darba prezentācijas (Ieeja pasākumā brīva)

 

13.oktobrī

15.00-17.00

17.00-19.00

 

 

Ievas Carukas (Latvija) grafikas meistarklase

Žaneta Jasaitytė (Lietuva) grafikas meistarklase

 

Pieteikšanas dalībai meistarklasēs līdz 8. oktobrim, rakstot uzmaris.cacka@daugavpils.lv vai zvanot (+371) 654 30246

 

14.oktobrī

11:00 – 13:00

 

 

13:00 – 14:30

 

 

 

 

 

16.00

 

 

Jāņa Murovska grafikas meistarklase mākslas skolēniem

(Norises vieta: DMDV Saules skola, Saules ielā 6-8)

 

Grafikas organizāciju prezentācijas

Piedalās: Nele Zirnīte/ biedrība “OFORTA ĢILDE”,

Alberto Balletti/Academy of Venice (Itālija),

Ann-Kerstina Nielsen/The Funen Printmaking Workshop (Dānija), Agnese Kurzemniece/biedrība “Grafikas Kamera”

 

IV Starptautiska Latgales grafikas simpozija izstādes

“N A U D A” atklāšana

(Ieeja pasākumos brīva)

 

Simpoziju atbalsta: LR Kultūras ministrija, Daugavpils pilsētas dome, Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts Kultūrkapitāla fonds, A/S Latvijas Valsts meži un A/S Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca.