Itāļu mūziķu apvienības „Passepartout Duo” uzstāšanās Rotko centrā

Piektdien, 21. septembrī plkst. 13.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centra koncertzālē par godu mākslinieka Marka Rotko 115 jubilejai notiks dueta „Passepartout Duo” konceptuālā performance „Sarkanā nobīde”.

„Passepartout Duo” piedāvā jaunu konceptuālu performanci ar nosaukumu „Sarkanā nobīde”, kas ir veidota īpaši Daugavpils Marka Rotko mākslas centram Daugavpilī. Koncertā, kurš ir balstīts improvizācijā par Terija Railija skaņdarbu „Dorians Rīdss”, mūziķu iedvesmas avots ir Rotko vēlīnie darbi un 20. gadsimta vidus unikālā estētika. Mūziķiem izmantojot daudzkārtēju audio aizturi, skaņa aizvirzās no klausītāja gluži kā gaisma, kuru izstiepj gravitācijas izraisītais sarkanās nobīdes fenomens. Railija 1965. gadā komponētais ietvars zīmē muzikālu ainavu, kas izplūst krāsainās asociācijās un atsauc atmiņā Rotko sarkano krāsu laukumu gleznojumus.

Kopš savas sadarbības pirmsākumiem 2015. gadā „Passepartout Duo” mūziķi ir pazīstami kā nenogurstoši jaunas mūzikas aizstāvji, estētiskās robežas pārsniedzošu ideju autori un saistošu filmu veidotāji. Duetu vieno un virza tādas kopīgas vērtības kā mūzika, cilvēki un ceļošana. Nikoletas Favari un Kristofera Salvito vienkāršā un elegantā pieeja jau ir ļāvusi abiem izpelnīties saturīgas un daudzsološas jaunas grupas reputāciju laikmetīgās mūzikas laukā.

            Koncerts Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks par godu mākslinieka Marka Rotko 115 gadu jubilejai un būs viena no svētku programmas sastāvdaļām.

            Ieeja koncertā bez maksas.
Papildus informācija:

 www.passepartoutduo.com

www.rothkocenter.com