Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko

Pašā nedēļas izskaņā, 25. septembrī plkst. 16:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā jaunās rudens izstāžu sezonas atklāšana ar devīzi „Veltījums Rotko” – atzīmējot mākslinieka Marka Rotko 113. dzimšanas dienu.

Kā rudens koku lapas noklāj zālienu, tā Rotko centra izstādes – Latvijas mākslas telpu… Jauno rudens izstāžu sezonu caurvij laika un telpas fenomena pētījumi, kas iebalsojas Jekaterinas Ježkovas portretējumos un Martinas Lafonas Rotko daiļrades pētījumos un simbolisko kompozīciju stāstos. Par Daugavpili kā Rotko pilsētu arī šajā reizē savos darbos runā 12.starptautiskā glezniecības simpozija “Mark Rothko 2016” dalībnieces, kuras caur sievietes prizmu savij skatu un tā realizāciju materiālā veicinot Rotko vārda ilgtspēju un savdabīgu atkal satikšanos ar izcilo mākslinieku laika nogrieznī.

Solomona Geršova retrospektīvā 110 gadu jubilejas izstāde paspilgtina laiku un notikumus, plaši iezīmējot Geršovam raksturīgo tematiku un tā laika noskaņu šodienas skatītājam. Arī trīs mākslinieku Anatolija Zelča, Vjačeslava Fomina, Anatolija Šandurova projekts Paralēles runā par telpas kopumu, kas vieno un šķir, un reizē veido fiziskas un filozofiski tveramas paralēles mākslā un tās uztveramībā.

Tik dažādi mākslinieki, bet ar vienu mērķi – likt skatītājiem domāt, un cik ļoti tas piestāv šim rudenīgi apcerīgajam gadalaikam.

25. septembrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs jau atkārtoti aicina visus iesaistīties īpašā “Baltās lapas akcijā”, kuras ietvaros katrs, kas atnesīs līdzi jaunu zīmēšanas albumu un dāvās to Rotko centram varēs apmeklēt visas mākslas centra ekspozīcijas bez maksas. Akcija darbosies visu dienu no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00 savukārt pārējiem apmeklētājiem ieeja par akcijas cenām: mainīgās izstādes (Sektori B,C,D kopā) par 1.50 EUR, bet pastāvīgo ekspozīciju „MARKS ROTKO. DZĪVE UN MĀKSLA” (Sektors A) par 3.00 EUR.

Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko 1
Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko 2
Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko 3
Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko 4
Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko 5
Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko 6
Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko 7
Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko 8
Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko 9
Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko 10
Izstāžu sezonas atklāšana Veltījums Rotko 11

Back