Izstāde un radošā darbnīca TEMPORA MUTANTUR

Izstāde un radošā darbnīca TEMPORA MUTANTUR

Trešdien, 5.oktobrī no plkst. 14.00 – 15.30 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notika komiksu radošā darbnīca ar somu komiksu mākslinieci Annu Sailamā.

Darbnīcā tika aicināti piedalīties visi no 16 gadu vecuma, kam interesē vizuālu stāstu stāstīšana apvienojot attēlus un tekstu. Darbnīcā varēsja uzzināt par komiksu veidošanas pamatprincipiem, kā arī veicot dažādus zīmēšanas un rakstīšanas uzdevumus, katrs dalībnieks radīja savu komiksu grāmatiņu jeb zīnu.

Darbnīcu vadīja Anna Sailamā – komiksu autore un viena no somu komiksu mākslinieku grupas “Kutikuti” dalībniecēm. Annas komiksu grāmatas ir izdotas Somijā un Francijā. Viņa ir ieguvusi galveno balvu komiksu konkursā starptautiskajā komiksu festivālā “Fumetto” Šveicē. Annas darbi tiek publicēti un parādīti solo un grupu izstādēs gan Somijā, gan starptautiski.

Izstāde “Tempora Mutantur”

Trešdien, 5.oktobrī plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar kuš! komiksi un Somijas vēstniecību aicināja uz izstādes “Tempora mutantur” atklāšanu!

Atklāšanā piedalījās Ziemeļu Ministru padomes biroja pārstāvji, Somijas vēstniecības pārstāji un somu māksliniece Anna Sailamā.

“Tempora mutantur” ir somu mākslinieku apvienības “Kutikuti” desmitgadei veltīta izstāde, kurā iekļauti pašreizējo apvienības mākslinieku veidoti komiksi. Visi darbi ir radīti īpaši izstādei un veidoti kā lielformāta plakāti sietspiedes tehnikā, atklājot somu laikmetīgā komiksa stilu un stāstīšanas paņēmienu dažādību.

“Kutikuti” tika dibināts 2005.gadā Helsinkos un ir viens no pasaulē pazīstamākajiem Somijas komiksu fenomena stūrakmeņiem, kas desmit gadu laikā no dažu mākslinieku apvienības ir izaugusi par mākslinieku kopienu un organizāciju, kas attīsta drosmīgu un kvalitatīvu somu autoru laikmetīgo komiksu mākslu gan Somijā, gan starptautiski. “Kutikuti” strādā kā komiksu grāmatu izdevniecība un četras reizes gadā izdod komiksu avīzi “Kuti”, kā arī veido izstādes, piedalās starptautiskos komiksu festivālos un citos pasākumos. “Kutikuti” mākslinieki strādā kopīgā studijā un sietspiedes darbnīcā Helsinkos, šobrīd “Kutikuti” apvieno 39 komiksu māksliniekus.

Izstāde apskatāma līdz 5. novembrim.

“Kutikuti” desmit gadu jubilejas izstādes veidošanu atbalstījuši: Grafia, the Finnish Cultural Foundation’s Uusimaa Regional Fund, the Finnish Comics Society, the Arts Promotion Center Finland, Frame Visual Art Finland.

Izstādi un komiksu darbnīcu Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrā organizē Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar kuš! komiksi un Somijas Vēstniecību Rīgā, un tā atzīmē Ziemeļu Ministru padomes biroja 25. jubileju Latvijā un Somijas prezidentūru Ziemeļu Ministru padomē 2016. gadā.

Partneri: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs un Heyday

Izstāde un radošā darbnīca TEMPORA MUTANTUR 1
Izstāde un radošā darbnīca TEMPORA MUTANTUR 2
Izstāde un radošā darbnīca TEMPORA MUTANTUR 3
Izstāde un radošā darbnīca TEMPORA MUTANTUR 4
Izstāde un radošā darbnīca TEMPORA MUTANTUR 5
Izstāde un radošā darbnīca TEMPORA MUTANTUR 6
Izstāde un radošā darbnīca TEMPORA MUTANTUR 7
Izstāde un radošā darbnīca TEMPORA MUTANTUR 8
Izstāde un radošā darbnīca TEMPORA MUTANTUR 9

Back