Fotoizstāde “Klimata liecinieki”

No šā gada 16. februāra līdz 4. martam Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā apskatāma fotoizstāde “Klimata liecinieki”. 12 lielformāta bildēs atainoti 12 stāsti par klimata pārmaiņu liecību meklējumiem dažādās Latvijas vietās. Tie ir stāsti par izmaiņām dzīvnieku un augu valstī un dabas ritējumā, bet galvenokārt tie ir stāsti pat cilvēkiem, kuri dzīvo saskaņā ar dabu, vērojot norises sev apkārt un mācoties ar pārmaiņām sadzīvot.
Izstādē dokumentētie klimata liecinieki, viņu dzīvesstāsti un vērojumi uz klimata pārmaiņām ļauj paskatīties to cilvēku acīm, kuri izjūt savu piederību vietai, gadu desmitiem dzīvojot un strādājot noteiktā Latvijas apvidū.
“Mūsu uzmeklētie cilvēki reti lieto jēdzienus “klimata pārmaiņas” vai “globālā sasilšana”. Viņi stāsta par to, kas mainījies viņu dzīvēs, viņu tuvākajā apkaime. Tie ir cilvēki no dažādām Latvijas vietām un viņu stāsti par dabu un darbu mijas ar latvisko dzīvesziņu un arī personīgiem pārdzīvojumiem. Viņus visus vieno rūpes par apkārt notiekošo – vai tie būtu vēja izgāzti koki; tomāti, kas nesārtojas; upes, kurās samazinās ūdens līmenis vai putni, kuri neatgriežas. Tie ir cilvēki, kuri meklē izskaidrojumu notiekošajam un pielāgošanās iespējas tam. Brīnišķīgi cilvēki, no kuriem daudz var mācīties,” stāsta izstādes veidotāja Agita Pusvilka. Cilvēku stāstus izstādē papildina vides ekspertu skaidrojumi par klimata pārmaiņām.

Izstāde “Klimata liecinieki” no Daugavpils dosies uz Valmieru, Jelgavu un Liepāju, bet aprīļa beigās būs apskatāma Rīgā.

Fotoizstāde “Klimata liecinieki” tapusi projekta “Klimata pārmaiņas Latvijā — izaicinājums un iespējas?” ietvaros. Projektu līdzfinansē EEZ finanšu instruments — http://eeagrants.org/.
Plašāka informācija par projektu un izstādi — homoecos.lv.