Rotko centra kolekcijas izstāde Daugavpils Būvniecības tehnikumā

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde “DIVAS PASAULES”

No 2019. gada 2. aprīļa līdz 31. maijam Daugavpils Būvniecības tehnikumā būs skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde “Divas pasaules”.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcija ir tapusi līdz ar ideju par mākslas centra izveidi. Tās pamatā bija Starptautiskā mākslas plenēra Daugavpilī „Marks Rotko” (2005–2012 ) laikā tapušie glezniecības darbi. Tradicionālās glezniecības tehnikas ar laiku papildināja jauktajā vai autortehnikā tapušie oriģināldarbi, kā arī citi mākslas mediji.

Kopš Daugavpils Marka Rotko mākslas centra atklāšanas kolekcija tiek regulāri papildināta. Aktīva starptautisko simpoziju un mākslas rezidenču programma veicina profesionālu mūsdienu mākslas pārstāvju piesaisti un nodrošina mākslas centra kolekcijas papildināšanos ar augstvērtīgiem mākslas darbiem. Vienlaikus kolekciju bagātina individuālie dāvinājumi no Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem.

Glezniecības kolekcijas vērtība ir tās retrospektīvais aspekts un kultūrvēsturiskā nozīme. Marka Rotko vārds, sasaiste ar viņa dzimto pilsētu un viņam tradicionālo krāsu laukumu glezniecību, iedvesmo māksliniekus no dažādām pasaules valstīm radīt glezniecības darbus, kas atspoguļo telpas un cilvēka (autora / ģēnija) savstarpējo ietekmi un mijiedarbību.

Izstāde “Divas pasaules” ir neliels ieskats, izlase no mākslas centra Glezniecības kolekcijas, kurā šobrīd ir vairāk nekā 600 mākslas darbi. Vienpadsmit gleznās satiekas divas pasaule – reālā un iztēlē radītā. Ikdienā noskatītie Daugavpils pilsētas skati un panorāmas mijas ar mākslinieku fantāziju lidojumiem, sajūtās balstītiem pārdzīvojumiem un redzējumiem.

Izstādē skatāmi Maijas Bērziņas, Ināras Petrusevičas, Madaras Gulbis, Osvalda Zvejsalnieka, Anatolija Zelča (Latvija), Ģirmantas Rudokas (Lietuva), Leonīda Medvedska, Alekseja Ļitvina (Baltkrievija), Tatjanas Gorjušinas (Ukraina), Laurences Marie Renard (Francija), Nimet Keseras (Turcija) glezniecības darbi.

Zane Melāne