Ēnu diena arī Rotko mākslas centrā

Lai gan centrs ir tikko uzsācis savu darbību un apmeklētajiem durvis vērs tikai 25. aprīlī, par iespēju ēnot Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mākslas ekspozīciju kuratoru un vadītāja vietnieku izrādīja jaunieši no Daugavpils, Rīgas, Dagdas un Ludzas vidusskolām un ģimnāzijām.

Tika saņemti četrpadsmit 6.-12. klašu skolēnu pieteikumi. Kā liecina pieteikuma anketas, ēnot centra darbiniekus vēlējās aktīvi, komunikabli, radoši un zinātkāri jaunieši, kas vēlas tuvināties ar emocijām  un radošo dzirksti piesātinātajai mākslas pasaulei, vairāk iepazīt Daugavpilī dzimušā, pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko personību, daiļradi un viņa vārdā nosauktā  mākslas centra  darbību.  Ēnu kandidāti, kas netika apstiprināti tika aicināti apmeklēt un iepazīties ar Rotko mākslas centru. 

„Šī diena tiešām paliks atmiņā! Es ceru, ka visi centra apmeklētāji būs tikpat priecīgi uzzināt ko jaunu par mākslu un Marku Rotko” , atzina Jekaterīna. 
„Apbrīnojami patīkama atmosfēra, kas iedvesmo darīt. [..] „Guvu iedvesmu arī turpmāk darboties saistībā ar vizuālo mākslu. Un nu jau apsveru ar to arī saistīt savu nākotni”, tā Ilze.
„Bija prieks iepazīties ar jauniem cilvēkiem, apskatīt Marka Rotko reprodukcijas un vienkārši izjust atmosfēru. [..] Man tā ir neatsverama pieredze!”, centrā pavadīto dienu raksturoja Anželika.