V Starptautiskais tekstila un šķiedru mākslas simpozijs

Starptautiskais tekstila un šķiedru mākslas simpozijs ir vienā vecumā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Simpozijs Rotko centrā norisinās jau piekto reizi, pulcinot tekstila un šķiedru mākslā praktizējošos māksliniekus un aktualizējot laikmetīgo tekstilmākslu reģionā, kurā dominē tradicionālās tekstila formas, tostarp pateicoties tekstila izglītības programmām Daugavpilī un valstī kopumā. Tradicionāli tekstila un šķiedru mākslas simpozijs notiek rudenī, kad daba ir nometusi savu krāšņo lapu un ziedu rotu, tādēļ varētu šķist, ka tādā veidā māksliniekiem varētu trūkt iedvesmas savu mākslas darbu radīšanai. Taču, izstaigājot Daugavpili un apceļojot Latgali, mākslinieki rod iedvesmu vietējās faunas un floras īpatnībās un rada lieliskas, arī spilgtas un krāsainas tekstila un šķiedru mākslas kompozīcijas. Tekstils un šķiedru māksla dzīvo pilntiesīgu mākslas medija dzīvi un atkarībā no izmantojamā materiāla spēj transformēties un līdzināties dizainam, tēlniecībai, instalācijai utt. vai gluži pretēji notiek atgriešanās pie autentiskuma un tradīcijām.

Tekstilmāksla Rotko centra novembra izstāžu sezonā ir īpaši plaši pārstāvēta. Līdzās 10 starptautiskā tekstilmākslas un šķiedru mākslas simpozija dalībnieku izstādei skatāma Eiropas gobelēna foruma „Artapestry 5” izstāde ar vēl 16 valstu mākslinieku veikumu tekstilā. Šis ir plašs medija dialogs, kas aktualizē šodienas būtisko un aktuālo tekstila un šķiedru mākslā.

V starptautiskajā tekstilmākslas un šķiedru mākslas simpozijā piedalījās mākslinieki Eiko Hattori (Japāna), Jen-Ju Cenga (Yen-Yu Tseng) (Taivāna), Peivi Vārula (Päivi Vaarula) (Islande), Mumita Dasa (Moumita Das) (Indija), Magdalēna Kleščinska (Magdalena Kleszyńska) (Polija), Sauro Manetti (Itālija), Aleksandrs Ernandess (Alexander Hernandez) (ASV/Meksika), Jū Von Lima (Ju Won Lim) (Dienvidkoreja), Renē Sultra (René Sultra) (Francija), Olga Roela (Olga Roehl) (Latvija).