Starptautiskais glezniecības simpozijs Mark Rothko 2018

Gleznojam savu nākotni kopā”

Par godu Eiropas sadarbības dienai 2018 Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā ceļojošo izstādi „Gleznojam savu nākotni kopā”, demonstrējot 10 starptautisku mākslinieku darbus, kas tapuši Daugavpilī 14. starptautiskā glezniecības simpozija “Mark Rothko 2018” laikā, iedvesmojoties no Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko darbiem un viņa dzimtās pilsētas īpašās auras.

Marka Rotko vārds un viņa šogad atzīmējamā 115. dzimšanas diena Daugavpils Marka Rotko mākslas centram ir piesaistījusi māksliniekus no septiņām valstīm, lai izteiktu savas sajūtas un pārvērstu tās izcilos mākslas darbos.

Tāpat kā sadarbība pāri robežām šie mākslas darbi ir ārkārtīgi dažādi mākslinieku ģeogrāfijas, izvēlēto materiālu un tehnikas ziņā. Katrā mākslas darbā ir atspoguļoti mākslinieka individuālais rokraksts un viņa izpratne par pārrobežu sadarbību.

Mākslinieki: Arpads Forgo (Ungārija), Džordžs Mērtens (Nīderlande), Ēdeltraute Rāta (Vācija), Pāvels Vasovskis, Kataržina Kovaļska (Polija), Agra Ritiņa, Inga Brūvere (Latvija), Diāna Kopervaita (Īrija), Endrū Kolberts, Elizabete Bārenis (ASV).