REDZAMĪBAS VIRSKĀRTA

Delia Macim

Māla klintis! reizēm arī pasakaini vienradži

„Izpētes darbs ir intelektuāli pavedinošs, tas vedina uz jaunām atziņām un rosina svaigas kritiskas stratēģijas” (DŽO DĀNS, Jaunie virzieni keramikā)

 

Izstāde „Redzamības virskārta” ir iecerēta kā rotaļīgs un pētniecisks vingrinājums par keramikas māla pārtapšanu no aseptiska, auksta materiāla par tādu, kas ir „cilvēcīgs” un silts, gluži kā cilvēka āda.

Izstāde tiecas izpētīt un izaicināt keramikas kā radoša medija daudzpusību – būdams universāls un unikāls, ilgtspējīgs un paliekošs, šis materiāls ir arī dzejisks, stāstošs, izdomu rosinošs un sarežģīts.

Uzticēšanās procesam un neļaušanās pārliekām bažām par iznākumu ir rotaļīga pieeja, kas rosina ziņkāri un intriģē. Darbu nevainīgā, taču izsmalcinātā daba ienes keramikā dinamisku pieeju. Šīs sirreālistiskās formas ir rotaļīgas struktūras, kas veidotas, izmantojot organisku un ģeometrisku formu sajaukumu, kurš ir vienlaikus dinamisks un neatvairāms.

_____________________

Delija Maksima dzimusi 1981. gadā Rumānijā. Dzīvo un strādā Frīdrihshāfenā, Vācijā, kā arī Baja Marē, Rumānijā. Pēc Klužas-Napokas Mākslas un dizaina universitātes (Rumānija) Keramikas katedras absolvēšanas 2014. gadā piedalījusies vairākos keramikas simpozijos un konkursos Ķīnā (2019), Taizemē (2018), Tunisijā (2017) un Latvijā (2015), kā arī mākslas rezidencēs Vācijā (2017) un Latvijā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (2019). Starp spilgtākajām pēdējo gadu izstādēm jāmin personālizstāde „6exi” Salonikos, Grieķijā, un „Neticamās īpašības” galerijā „Manuars” Rāvensbrugā, Vācijā. 2018. gadā māksliniece sarīkoja pirmo M.I.C.A.S. Maramurešas starptautisko keramikas mākslas simpoziju Baja Marē, Rumānijā.