PAMATELEMENTI

Kirsi Kivivirta

Kirsi Kivivirta rod iedvesmu pilsētas ainavā un tās dažādajās telpās. Veidojot savu tēlu galeriju, viņa izmanto ģeometriju, perspektīvu un vizuālas ilūzijas. Atsauces uz ainavām viņas darbos stāsta par attiecībām starp pilsētniekiem un dabu, savukārt savvaļas dzīvniekiem ir vieta tikai atmiņās.

Kivivirtas darbiem vienmēr ir skaidrs jēdzienisks pamats. Lai to uzsvērtu, autore mēdz atstāt darbus baltus. Tomēr „Pilieni” un „Plūsma II” ir veidoti pieticīgā toņu paletē. Kivivirtu pievelk minimālisma idejas, kas ļauj runāt medijam. Kivivirtas radītās sienu kompozīcijas no porcelāna dod iespēju izbaudīt kustību un atpūtu, dinamisku spēku un apcerīgumu. Viņa spēlējas ar pārvietošanu un acu apmāna efektu, sagrozītām perspektīvām un apvāršņiem.

Dabas resursu un izejvielu potenciāls ir milzīgs. Māls kā pirmatnējā izejviela ir spēcīgs un izteiksmīgs medijs. Kā māksliniece es atrodos pastāvīgā ceļojumā, kurā esmu devusies, lai pētītu un mēģinātu izprast māla dabiskās īpašības un tā apdedzināšanas procesu. Mana krāsu palete ir ierobežota – tajā ir baltā un pelēkā nokrāsas, melni, dabīgi pigmenti un metāliski oksīdi.

_________________________________________________

Keramiķe un mākslas pedagoģe Kirsi Kivivirta ir dzimusi Turku, Somijā, 1959. gadā. 1985. gadā absolvējusi Helsinku Mākslas un dizaina augstskolu, iegūstot maģistra grādu mākslā. Māksliniece ir Ornamo Starptautiskās keramikas akadēmijas, Somijas Dizaineru asociācijas un Helsinku mākslinieku asociācijas biedre. Kopš 1983. gada viņas darbi ir bijuši skatāmi neskaitāmās izstādēs Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Vācijā, Krievijā, Itālijā, Spānijā, Francijā, Ungārijā, Austrālijā, Ķīnā, Japānā, Dienvidkorejā u.c., sarīkotas arī vairāk nekā 15 personālizstādes Somijā un ārvalstīs. Par savu radošo darbu Kivivirta saņēmusi vairākas starptautiskas godalgas. Māksliniece aktīvi piedalās rezidencēs un simpozijos. Viņas darbi ir atrodami daudzās publiskās un privātās kolekcijās.