Mākslas bezgalība – Polijas skatījums

Izstāde “ Mākslas bezgalība – Polijas skatījums ” pārstāv pilnīgi atšķirīgas daiļrades izpausmes. Taču visus māksliniekus vieno jutekliska un liriska pasaules uztvere, kā arī piederība Polijas Mākslinieku savienības Varšavas nodaļai. Mākslinieki pārstāv dažādas paaudzes, kas atspoguļojas arī viņu gleznās.
Polijas Mākslinieku savienība (ZPAP) ir lielākā profesionālu mākslinieku asociācija Polijā ar vairāk nekā 100 gadu senu vēsturi. Varšavas nodaļa tika izveidota pēc Jana Cibisa (Jan Cybis) iniciatīvas 1945. gadā kā nacionālās ZPAP apakšvienība. 2011. gadā Polijas Mākslinieku savienības Varšavas nodaļa nosvinēja savas pastāvēšanas simtgadi. 1973. gadā Polijas Mākslinieku savienības Varšavas nodaļa nodibināja Jana Cibisa balvu, kas ir vecākā un prestižākā atzinība Polijas tēlotājmākslā. Jana Cibisa balvas ieguvēji veido Polijas mūsdienu mākslas panteonu, demonstrēdami Polijas mūsdienu glezniecības pēdējo 40 gadu nozīmīgākās tendences un ietekmes. Mākslinieku nams ir vieta, kur tradicionāli notiek mākslinieku tikšanās un kultūras pasākumi. Papildus izstādēm, kurās tiek atrādīti nozīmīgākie sasniegumi mūsdienu mākslā, šeit tiek rīkotas arī lekcijas, paneļdiskusijas, video klipu un neatkarīgā kino pirmizrādes, darbnīcas un mācību kursi. Mākslinieku nams durvis vēra 1965. gada 21. februārī modernistiskā ēka ul. Mazowiecka 11a, kas ir arī Polijas Mākslinieku savienības Varšavas nodaļas mītnes vieta.

Mākslinieki, kas ir apvienojušies ZPAP Varšavas nodaļā, strādā visās klasiskajās mākslas jomās – glezniecībā, skulptūrā, grafikā, zīmēšanā, tekstilmākslā, mākslas darbu konservācijā, fotogrāfijā un multimediju mākslā.