Linda Zīvere KLUSUMĀ

LINDA ZĪVERE KLUSUMĀ

“Ļauj klusumam aizvest tevi līdz dzīves būtībai.”

                                                                        /Rumi/

“Savā ceļā esmu bijusi ļoti veiksmīga satikt burvīgas būtnes, skolotājus, grāmatas, notikumus, kuri ir palīdzējuši PATIESĪBAS meklējumos. Šis meklējumu ceļš ir bijis un joprojām ir ļoti piesātināts un skaists. Tā kā es to nespeju ietērpt vārdos, lai padalītos, izmantoju savu spēcīgāko un, tai pašā laikā, niansētāko izteiksmes līdzekli- glezniecību” – tā Linda Zīvere.

Klusums, sevis un patiesības meklēšana ir gleznotājas Lindas Zīveres dzīves neatņemamas komponentes. Patiesību un sevi māksliniece atrod glezniecībā, klusums ir tā vide, kas ir mainīga un nevienmēr atkarīga no paša cilvēka, tomēr Linda to uzmeklē un izbauda.

Klusumu un sava veida klusumā būšanas salu Linda sastapa Rotko centā, divu mēnešu garumā gatavojoties un radot jaunos darbus personālizstādei.

Lindai savos meklējumos ir svarīga krāsa un laukumu attiecības, kuru izteiksmē apdzied dzīves skaistumu, tas izskaidrojums ar skaistā un labā izpratni un milzīgu vēlēšanos šo labo nodot skatītājiem. Darbi pēc savas struktūras ir minimālisma tradīcijās radītas lakoniskas, krāsu laukumos izvērtas kompozīcijas. Kā saka pati māksliniece, – darbi ir kā mīlas dzeja krāsās.

Linda Zīvere nāk no Rīgas, bet kopš 2001.gada dzīvo un strādā kā gleznotāja Kopenhāgenā, Dānijā.

Savu profesionālo Mākslinieka izglītību un Maģistra grādu ieguvusi Latvija Valsts Mākslas Akadēmijā1996.gadā.

Aktīvi piedalās izstādēs gan Dānijā, gan Latvijā. Kā nozīmīgāko izstādi Kopenhāgenā min žūrēto ikrudens izstādi KE12 (2012.), kurā no 2599 darbiem tika atlasīti 116, starp kuriem 2 bija Lindas Zīveres lielformāta gleznas.

Māris Čačka