„LANDescape | CERAMIC LABORATORY”

STARPTAUTISKĀ KERAMIKAS MĀKSLAS SIMPOZIJA „LANDescape | CERAMIC LABORATORY” ATKLĀŠANAS IZSTĀDE, 12.08. – 15.09.2014.

Jau otru reizi Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs un biedrība „Daugavpils Māla Mākslas Centrs” pulcē keramiķus no dažādām pasaules valstīm, lai kopīgi veidotu radošo gaisotni mākslas tapšanai Starptautiskajā keramikas mākslas simpozijā „LANDescape”.

„LANDescape” simpozija atklāšanas izstādei katrs dalībnieks ir atvedis līdzi savu vizītkarti – darbu, kas raksturo gan pašu mākslinieku, gan viņa pārstāvēto kultūru un reģionu. Šajā izstādē varam redzēt ne vien atšķirīgajās tehnikās, materiālos un žanros veidotos keramikas mākslas darbus, bet arī tajos iekodētās kultūrzīmes, kas raksturīgas dažādām tautām un kultūrām. Neatkarīgi no mākslinieka centieniem savaldīt materiālu, šķietami pakļaujot to savai gribai, autora rokām runā viņa kultūrvēsturiskā pieredze un etniskā identitāte, kas liek viņam radīt mītiskus tēlus vai filozofiski atturīgas, tīras formas, interpretēt savos darbos neizsmeļamos dabas motīvus vai rādīt gadsimtus senus meistaru pieredzes pieskārienus.

Ekspozīcijā ir redzama dažādība gan mākslinieku izvēlētajos materiālos, gan tēmās. Tas viss veido sarežģītu un neviendabīgu mākslinieciskās mijiedarbības telpu, kurā mēģina sadzīvot visnotaļ atšķirīgi mākslas darbi.

Ar atklāšanas izstādi savu dalību simpozijā uzsāk:

Janina Myronova (Polija), Doris Becker (Luksemburga), Jana Krejzova (Čehija), Tatiana Eroshenko (Krievija), Ufuk Tolga Savas (Turcija), Sadia Salim (Pakistāna), Georgi Pachkoria (Gruzija), Anna Ambrosova (Baltkrievija), Silvija Šmidkena (Latvija), Lilija Zeiļa (Latvija), Eleonora Pastare (Latvija), Una Gura (Latvija), Nellija Dzalba (Latvija), Ilona Šauša (Latvija), Valentīns Petjko (Latvija).