kim? SALONS

 

kim? SALONS

kim? Laikmetīgās mākslas centra augošas kolekcijas skate

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

15.jūlijs – 9. augusts, 2014

Dārgais draugs,

Pēc vairāk nekā simts izstādēm, desmitiem pasākumu, dučiem publikāciju, kā arī krietni daudz sarunām ar ievērojamu skaitu mākslinieku, rakstnieku, kuratoru un filosofu vēršos pie Tevis – viena no viņiem, lai atsauktu atmiņā to reizi un notikumu, kura sakarā reiz tikāmies un turpinām tikties.

Šī gada maijā ir mana 5. jubileja, un kā tāds prasīgs bērns es alkstu īpašas dāvanas. Vai nav īstais laiks no jauna atcerēties to, ko nemaz īsti nepazīstam un pārvērst to par pievilcīgu spēli? Nodoties nejaušībai kā izvēlei?

Es ceru uz Tavu nedalītu interesi un to, ka jau šobrīd varu sākt gaidīt pēc noteikumiem nepieciešamo – vienu īpašu Tavu darbu, nosūtītu elektroniski, pa pastu vai nogādātu personīgi, lai to iekļautu paškūrētā darbu skatē – manā Salonā.

Salons būs trīs-plus nedēļu izstāde, kas atradīsies uz grupas izstādes NF piedāvā: No A uz Bē uz Cē līdz D (2.05 – 1.06, kim?) dalībnieku skicēta veidojuma – simboliska un ar atjautības uzdevumu uzlādēta ķieģeļa. Salonam beidzoties, mākslas darbs ar Tavu vārdu tiks iekļauts manā lēni, bet neatlaidīgi augošajā lietu un objektu kolekcijā.

Un galvenais mans prieks būs Tava pilna atbildība par izraudzītā darba formātu un tehniku. Tas būs tik aizraujoši vērot, kā Tu, mans draugs, veic izvēli un to iepako pasniegšanai..

Nepacietībā un sirsnībā,

Tavs,

kim?

Savu dalību kim? Salonā apstiprinājuši un šajā skatē ietverti šādu autoru darbi:

Patriks Ārnivāra (Patrik Aarnivaara), Arturs Bērziņš, Maikls Dīns (Michael Dean), Margrieta Dreiblate, Viktorija Eksta, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Pīternela Fermūrtela (Pieternel Vermoortel), Jānis Filipovičs, Eva Frapičīni (Eva Frapiccini), Roberts Galviņš, Indriķis Ģelzis, Jeļena Glazova, Edgars Gluhovs, Kaspars Groševs, Joakims Hamou (Joachim Hamou), Edgars Jurjāns, Krūta Jūraka (Krõõt Juurak), Ainārs Kamoliņš, Merlins Kārpenters (Merlin Carpenter), Ernests Kļaviņš, Ieva Kraule, Edgars Lielzeltiņš, Aditja Mandajams (Aditya Mandayam), Līga Marcinkeviča, Nikolass Matranga (Nicolas Matranga), Inga Meldere, Darja Meļņikova, Jānis Murovksis, Elena Narbutaite (Elena Narbutaitė), Arianne Oltāra (Arianne Olthaar), Anta Pence, Dita Pence, Ida Petersone (Ida Pettersson), Ojārs Pētersons, Kaspars Podnieks, Toms Požemis (Tomas Požemis), Laura Prikule, Mārtiņš Ratniks, Andreass Ribungs (Andreas Ribbung), Līva Rutmane, Krišs Salmanis, Alnis Stakle, Gundega Strautmane, Jānis Taurens, Iveta Vaivode, Evita Vasiļjeva, Oļa Vasiļjeva, Iliana Veinberga, Eva Vēvere, Andris Vītoliņš, Henrihs Vorkals, Honza Zamojskis (Honza Zamojski), Brigita Zelča, Armands Zelčs.

kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Rīga – kopš 2009. gada piedāvā noteiktu aktivitāšu lauku, aptverot izstāžu darbību, lekciju, diskusiju un semināru programmu, iespieddarbu veidošanu un citu formātu un mērogu paralēlos pasākumus gan kim? telpās, gan ārpus tām. Sabiedrībai piemītoši uzskati, idejas un to paudēji – mākslinieki, teorētiķi, kuratori, tulki, filosofi un muzeji – ir neatņemami komponenti kim? mākslas diskusiju rosinošās programmas veidošanā. Kopš 2009. gada ir organizētas vairāk nekā 400 aktivitātes, no tām – vairāk nekā 100 latviešu un ārvalstu mākslinieku izstādes, veidotas sadarbojoties ar vieskuratoriem un partnerorganizācijām.

Paldies: SALONA dalībniekiem un izstādes NF piedāvā: no A uz BĒ uz CĒ līdz D dalībniekiem.

Atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, kultura.lv, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Spīķeri, VKN, Pieci.lv, Delfi.