KERAMIKAS LABORATORIJA

9. starptautiskais keramikas mākslas simpozijs.


Daugavpils cietoksni jau devīto reizi ieņēma keramiķi – divu nedēļu garumā dalībnieki no 7 valstīm apvienojās radošā frontē, veidojot keramikas mākslas darbus un eksperimentējot ar apdedzinājumiem, smeļoties iedvesmu cietokšņa īpašajā atmosfērā un veldzējoties Rotko centra vēsajos mūros.

Simpozija laikā dalībnieki nonāca mainītā, neierastā, dažs arī eksotiskā vidē, kur sākās laboratorijas cienīgi eksperimenti – pieredzes apmaiņa, kolēģu novērošana, jaunu materiālu izmantošana, neierastu dedzinājumu iemēģināšana. Vieni pievērsās kontrolētiem eksperimentiem, veidojot materiālu paraugus, citi pilnībā ļāvās neparedzamajam rezultātam. Taču visi kopā simpozija dalībnieki piepildīja šo laiku ar jaunām emocijām, domām un secinājumiem, kas var rosināt negaidītus radošus pavērsienus mākslinieka karjerā.

Šajā izstādē skatāms divu nedēļu kopdarbs, kas pēc tās norises papildinās Rotko centra keramikas kolekciju, stiprinot Latvijā plašāko keramikas krājumu un turpinot nodrošināt Daugavpilij simbolisko keramikas galvaspilsētas statusu.

Starptautiskais simpozijs “Keramikas laboratorija” tiek rīkots Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības projektā “Pārrobežu lojalitātes programma kultūras un tūrisma veicināšanai, akronīms “Loyal to Culture and Tourism”, Nr. ENI-LLB-1-021.

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Aivars Baranovskis


Simpozija dalībnieki:

Sunbin Lim (KR)

Weronika Surma (PL)

Joanna Opalska-Brzecka (PL)

Mingda Du (CN)

Pille Kaleviste (EE)

Solveiga Gutautė (LT)

Rūta Šipalytė (LT)

Hanna Miadzvedzeva (BY)

Katerina Geiduka (BY/ LV)

Ilona Abdulajeva (LV)

Nellija Dzalba (LV)

Kaspars Geiduks (LV)

Una Gura (LV)

Lilija Zeiļa (LV)