IZLAUŠANĀS GAISMA

Ilona Romule (Latvija)


Izlaušanās spēle, kurā jāatrod izeja no tumsas telpām.

Instinktīva vēlme nokļūt gaismā, brīvībā.


 Litofānijas ir mākslas darbi, kas izgatavoti no smalkām, gaismu caurlaidīgām balta porcelāna loksnēm ar dekoratīviem vai figurāliem motīviem, kas iegravēti vai veidoti kā negatīva zema reljefa virsmas.

Apgaismojot no aizmugures ar mākslīgo gaismu vai dabisko dienasgaismu, litofānijas loksnes parāda ainu (attēlu) pozitīvi, radot trīsdimensiju efektu.


30 gadus ilgas radošās karjeras laikā māksliniece sarīkojusi 28 personālizstādes, piedalījusies vairāk nekā 50 starptautiskās konkursa izstādēs un vairāk nekā 30 grupu izstādēs, iegūstot 10 apbalvojumus, tostarp Grand Prix 6. Starptautiskajā mazo tējkannu konkursā Kalifornijā, ASV 2014. gadā un zelta godalgu 1. Pasaules keramikas tējkannu konkursā Ķīnā 2019. gadā.

Ilona Romule ir dzimusi Rīgā mākslinieku ģimenē un kopš Latvijas Mākslas akadēmijas absolvēšanas 1985. gadā darbojas keramikas jomā. Šobrīd strādā kā brīvmāksliniece savā studijā Latvijā, bieži uzturas Starptautiskajā keramikas studijā Kečkemetā, Ungārijā, kā arī Ķīnā, pārsvarā strādājot ar augstā apdedzinājuma porcelānu.

Ilonas Romules mākslas darbi ir atrodami privātās un publiskās kolekcijās Latvijā un ārvalstīs. Līdz šim māksliniece ir novadījusi vairāk nekā 60 lekciju un prezentāciju. Tāpat Ilona Romule regulāri vada ģipša formu veidošanas, litofānijas un porcelāna apgleznošanas nodarbības augstskolās un mākslas centros visā pasaulē.

Kopš 2001. gada Ilona Romule ir Ženēvas Starptautiskās keramikas akadēmijas biedre un no 2016. līdz 2022. gadam bija arī akadēmijas valdes locekle.


Izstādes norises laiks: 10.11.2022.-20.04.2023. (Martinsona Māja, Nikolaja iela 1, Daugavpils cietoksnis)