IV STARPTAUTISKĀ TEKSTILA UN ŠĶIEDRU MĀKSLAS SIMPOZIJA IZSTĀDE

Tekstilmākslas tradīcijām balstīta Latgales kultūra, kas no kādreiz tikai sadzīvē nepieciešamā radītajiem izstrādājumiem jau vairāk nekā 50 gadu garumā Latvijā attīstās profesionālā ceļā, meklējot nemitīgus pagriezienus un pavērsienus tehnikās, materiālos un domas lidojumā.

Tekstilmāksla ir viena no daudzveidīgākajām mākslas nozarēm, kas ietver mākslinieku darbošanos gan klasiskajās šīs nozares izpausmēs, gan arī pieļaujot eksperimentus un oriģinālu autortehniku meklējumus. Tāpēc tekstilmākslas simpozijs ir viens no visradošākajiem Rotko centra organizētajiem simpozijiem.

Šogad starptautiskajā tekstilmākslas simpozijā piedalījās deviņas dalībnieces no astoņām pasaules valstīm: Ellie Niblock (Īrija), Kasia Tons (Austrālija), Karina Korotkova (Latvija), Koenig Lucy (Vācija), Anouk Desloges (Kanāda), Julia Strikovska (Ukraina), Wonju Kim (Dienvidkoreja), Diane Lavoie (ASV), Sophie Lawniczak (Vācija).

Mākslinieču darbi aplūkojami Rotko centrā līdz 2017. gada 26. novembrim, ļaujot izjust atšķirīgo un sajust kopīgo pasaules tekstila un šķiedru mākslā šodienā.