II Starptautiskā tekstilmākslas simpozija izstāde FORTESS MAN

 

II Starptautiskā tekstilmākslas simpozija izstāde

FORTESS MAN

Otro gadu pēc kārtas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizē Starptautisko tekstilmākslas simpoziju, šoreiz ar daudzsološu un dažādi savos darbos šķetināmu tēmu – “Fortress Man”.

Ierasts, ka tekstilmākslā parasti darbojas sievietes, tālab, provokatīvi izvirzot tēmu, arī simpozija kuratores vēlējās uzrunāt vīriešus tekstilmāksliniekus. Uz aicinājumu daži bija atsaukušies, taču diemžēl ne visi izturēja sīvo konkurenci atlasē.

Kā jau noteikts tēmā, tekstilmākslas simpozijs norisinājās Daugavpils cietoksnī. Līdztekus radošajam darbam māksliniekiem bija iespēja pievērsties cietokšņa vēsturiskiem faktiem, izstaigāt interesantās ielas, aplūkot pagalmus un sastapt cietokšņa cilvēkus. Ilgu laiku tie pamatā bija vīrieši, bet šobrīd viss ir mainījies.

Cietoksnis atrodas lielākajā mākslas pilsētā Daugavpilī, simpozija dalībniekus aicinot radīt laikmetīgās tekstilmākslas darbus, iedvesmu smeļot gaisā, noskaņā, rudens krāsās virs Daugavas… Vai šīgada simpozija māksliniekiem izdevies mainīt savos darbos stāstu par cietoksni un cietokšņa vīriem, rāda simpozija noslēguma izstāde, kurā piedalās deviņi mākslinieki no piecām valstīm: Amanda Valdez, Andrea Myers un Julie Abijanac (ASV), Ksenia Shinkovskaya (Daugavpils, Latvija), Antra Augustinoviča (Latvija), Moi Tran (Lielbritānija), Miloš Adolf (Čehija), Kerstin Lindström (Zviedrija) un Farniyaz Zaker (Lielbritānija).