ES ESMU

Anita Meldere (LV)

Es esmu neapturama ūdens straume, kas plūst un skalo klintis kalnu ielokā, šalcošs ūdenskritums un putojošas tērces, kas traucas nepielūdzamas.

Es esmu klints, kas lēni sadrūp, ūdens gultne, kas cīnās ar viltīgiem atvariem, es esmu jūra, kas elpo paisuma un bēguma ritmā.

Es esmu.

Es esmu sprādziena enerģija, sīkās drumslās saplēsta, virmojoša dzīvība.

Es emu pēc kameņu medus smaržojoša zeme, silts vasaras vējš, tikko uzsnidzis sniegs, karsta asiņu straume, pērkona plosītas debesis un ledus gūzma, kas saplēš upes krastus.

Es esmu pirmatnēja ķermeņa enerģija, žests, kas pārtop līniju trauksmē un krāsu eksplozijā.

Es esmu man piederošs laiks ar prieku, baudu un sāpēm.

 

Anita Meldere

 

Anita Meldere ir viena no spilgtām ekspresiju meistarēm Latvijas glezniecībā, kas iedvesmu darbiem tver dabas noskaņās un laika plūdumā, skaistajā un ne tik pievilcīgajā,  cilvēka sapostītajā.

Ar Daugavpili mākslinieces radošā sadarbība aizsākusies, viņai piedaloties Markam Rotko veltītajā glezniecības plenērā 2007. gadā un strādājot Daugavpils Universitātes mākslas maģistra studiju programmā.

2014. gada pavasarī, septiņus gadus pēc pirmās iepazīšanās ar Daugavpili, māksliniece sarīko pirmo personālizstādi Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar nosaukumu “Ekspresijas. Abstraktā glezniecība”. Pēc šīs izstādes mākslinieci un Rotko centru vieno daudzi sadarbības projekti, grupu izstādes, personālizstāde Paņevežā un darbs starptautisko simpoziju “Mark Rothko” un “Silva Linarte” starptautiskajā žūrijas komisijā.

Mākslinieces sadarbība ar Rotko centru turpinās, par ko liecina jaunā izstāde un Anitas Melderes darbi, kas papildina centra glezniecības kolekciju.

 

Māris Čačka