ELEMENTI

Kaspars Geiduks


Raugoties uz mūsdienu dinamisko un brīžam haotisko pasauli, autors meklē un cenšas definēt sev šķietamos pieturas punktus – elementus, kuri variē starp dialektiskiem un metafiziskiem jautājumiem. Vienlaikus elementi kalpo kā neliels atskaites punkts, no kura uzlūkot līdzšinējo radošo darbību. Elementu kopums aptver gan sociāli aktuālas, laicīgas tēmas, gan jautājumus par ķermeni, tā strukturālo uzbūvi un sevis apzināšanos, gan instinktīvi veidotus objektus, caur kuriem mākslinieks reflektē par dabas formu daudzveidību, radot interpretāciju par mikrokosmu, telpu un tās uzbūvi.

Citiem vārdiem šos lielumus jeb vienības varētu definēt kā īsus domu uzplaiksnījumus, kuri rezumējas objektā, skulptūrā vai citā mākslas formā. Elementus kā saistošs lielums raksturo arī autora radošā profesionālā darbība, izmantojot keramikas mediju, kurš neizbēgami ietver tehniskus un ķīmiskus procesus.

2013. gadā Kaspars Geiduks absolvēja Latvijas Universitāti ar bakalaura grādu mākslās un interjera dizainā. 2016. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts maģistra grāds vizuāli plastiskajās mākslās.

Izstādēs piedalās kopš 2011. gada. Sarīkojis vairākas personālizstādes, piedalījies grupu izstādēs Latvijā (Cēsīs, Liepājā, Rīgā, Daugavpilī), Čehijā (Brno), Krievijā (Maskavā, Sanktpēterburgā), Turcijā (Izmirā, Sakarjā), Baltkrievijā (Vitebskā) un citviet. Pārstāvējis Latviju starptautiskos mākslas simpozijos Latvijā (Daugavpilī un Ventspilī), Baltkrievijā (Bobrujskā), Krievijā (Gavrilovjamā), Čehijā (Brno) un Igaunijā (Kohilā). Kaspara Geiduka darbi atrodas muzejos un privātkolekcijās Latvijā, Baltkrievijā, Krievijā un Šveicē.

Līdzās izstādēm un simpozijiem piedalījies nacionālos un starptautiskos konkursos: 2017. gadā starptautiskajā keramikas festivālā Mino, Japānā; 2018. gadā Eiropas laikmetīgās keramikas un stikla mākslas biennālē Bornholmā, Dānijā. 2018. gadā Latvijas keramikas biennāles starptautiskajā konkursa izstādē “Martinsona Balva” iegūts bronzas apbalvojums nacionālajā kategorijā. Tajā pašā gadā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra apjomīgajā projektā “100 Latvijas mākslā” Kaspara Geiduka sniegums atzīmēts ar personālizstādes apbalvojumu.