CERAMIC LABORATORY [noslēgums]

Sākoties IV Starptautiskajam keramikas mākslas simpozijam CERAMIC LABORATORY Daugavpilī, varēja tikai nojaust, kāda varētu izdoties simpozija noslēguma izstāde, jo keramikas mākslu ietekmē daudzi neparedzami faktori, kas bieži “piespēlē” visnegaidītākos pavērsienus, kā rezultātā top kaut kas savādāks un, iespējams, pat labāks. Simpozijs Daugavpilī noticis jau ceturto reizi, un šogad tas ir I Latvijas starptautiskās keramikas biennāles noslēdzošais pasākums, kā arī lirisks ievads nākamajiem keramikas pasākumiem Daugavpilī.

Simpozija laikā katrs autors centās izcelt savu individuālo māksliniecisko stilu un rokrakstu, strādādami roku rokā un plecu pie pleca, kā arī meklēdami saskares un ietekmes šķautnes, jo tradicionāli simpozijs ir vieta un laiks, kur studēt un apgūt citu izkopto un gadiem praksē pārbaudīto. Tā ir iespēja dalīties savā pieredzē un smelties citu sasniegumos keramikas tehnoloģiju virsotnēs.

Intensīvā, brīžiem saspringtā divu nedēļu darbā tapis “noslēgums”. Nereti paši simpozija dalībnieki vēl līdz galam nenojauš, kāds ir izstādes kopskats un tās satura vēstījums apmeklētājiem, jo darbi keramikas mākslas medijā bieži top līdz pat pēdējai dienai, un pavisam “silti” sastopas ar mākslas baudītājiem izstādē.

Šī reize nav izņēmums. Aci pret aci caur daudzveidīgu keramikas mākslas prizmu iespējams ieraudzīt kopīgo un atšķirīgo Daugavpilī tapušo 7 pasaules valstu 12 keramiķu domās izauklēto.

Simpozija dalībnieki:

DAVID JONES (Lielbritānija)

MOHAMAD SOUDY (Ēģipte)

IRINA RAZUMOVSKAYA (Krievija)

JACOB MEUDT (ASV)

DIĀNA VERNERA (Latvija)

JAKUB BIEWALD (Polija)

REYAZ BADARUDDIN (Indija)

EUGENIA LOGINOVA (Latvija)

UNA GURA (Latvija)

LILIJA ZEIĻA (Latvija)

ILONA ŠAUŠA (Latvija)

NELLIJA DZALBA (Latvija)