Aija Meisters BĒRIE ZIRGI

 

Aija Meisters

BĒRIE ZIRGI

Māksliniece Aija Meisters dzimusi 1939. gadā Daugavpilī laikā, kad Eiropā valdīja apjukums un, līdzīgi kā vairāki citi pasaulslaveni latviešu mākslinieki,  bēgļu gaitās Aija nonākusi ASV. Tur viņa studējusi mākslu Viskonsinas Universitātē, iegūstot maģistra grādu mākslās, kā arī apmeklēja poļu izcelsmes amerikāņu abstraktā ekspresionista Džeka Tvorkova  meistardarbnīcu. Vēlāk māksliniece papildu izglītojās un smēlās pieredzi, studējot mākslu Eiropā. Aija Meisters ir izcila gleznotāja, tēlniece un grafiķe. Pati māksliniece par savu radošo darbību saka:

„Man rūp mākslas ekspresionistiskā daba. Es vēlos, lai krāsa pati par sevi sniegtu spēku, vitalitāti un emocijas. Mani iedvesmo personīgā pieredze, iztēle un spilgtā sapņu pasaule, kas izpaužas manā subjektīvajā redzējumu, kurā es aicinu gremdēties arī manu skatītaju.

Mana māksla pārvar realitāti, pētot pasaules fantāzijas, sapņus un vīzijas, kā arī vispārējās cilvēka emocijas, kas saistītas ar bailēm, vientulību un izolētību mūsu tik nenoteiktajā pasaulē. Neskaidrās bērnības atmiņas par karu, kas radīja ekspresionismu, ir veidojušas arī manu personīgo māksliniecisko redzējumu.”

Aija Meisters ir piedalījusies izstādēs ASV, Eiropā, kā arī Latvijā. Viņa ir vairākkārt guvusi apbalvojumus par savu radošo darbu. Viņas darbi atrodami daudzās publiskās un privātās kolekcijās. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā skatītajam Aijas Meisters glezniecības izstādi „Bērie zirgi”, kas simbolizē Latviju un mākslinieces atmiņas par dzimteni, kā arī atgriešanos caur saviem darbiem mājās. Izstādes darbi turpmāk papildinās Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekciju. „Viņas gleznas rada izteikti aizraujošu iespaidu. Īpaši iespaidīgs ir spēka un jutekliskuma apvienojums, kas raksturo viņas darbus, taču ne mazāk svarīgs ir viņas kompozīciju pamatīgums un krāsu dziļums.