11. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs

Latgales grafikas simpozijs, nodrošinot lielāko starptautisko grafikas medija notikumu Latgales reģionā, jau devīto reizi aizritējis Daugavpils Marka Rotko mākslas centra simpoziju programmas ietvarā. Savā pastāvēšanas vēsturē simpozijs kopumā pulcējis pāri par 100 grafiķiem no vairāk nekā 35 valstīm.

2023. gada simpozijā piedalījās deviņi mākslinieki no Polijas, Itālijas, Nīderlandes, Vācijas un Latvijas. Divu nedēļu intensīvā radošā darbā tapa kompozīcijas, kas tiek nodotas skatītājam simpozija noslēguma izstādē un iekļaujas Daugavpils Marka Rotko mākslas centra 10 gadu jubilejas programmā. Eksponētie darbi un to savstarpējā saspēle iezīmē katra mākslinieka individuālo rokrakstu un meistarību un ilustrē grafikas medija plašo tehnisko daudzveidību.

Kā līdz šim, simpozijs turpina iedzīvināt grafikas mākslas tradīcijas Daugavpilī un sekmēt Latgales starptautisko atpazīstamību caur grafiķu aktivitātēm reģionā, pulcējot arvien jaunus medijā strādājošus māksliniekus.

11. Starptautisko Latgales grafikas simpoziju rīkoja Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar SIVIA, un tas noritēja Daugavpilī no 2023. gada 10. līdz 24. martam ar REACT EU finansējumu un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības atbalstu.

Simpozija mākslinieki: Robert Rabiej PL, Kamil Adamus PL, Zenon Balcer PL, Ināra Petruseviča LV, Liena Bondare LV, Siddharth Pathak NL, Ineke Domke DE, Gianluca Arienti IT, Marco Poma IT.


Izstādes norises laiks: 24.03.2023.-21.05.2023.