Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstādes Vitebskā

Daugavpils pilsēta jau daudzu gadu garumā ar neskaitāmām kultūras aktivitātēm iekļaujas Starptautiskā festivāla „Slovjanskij Bazar” programmā, kas jau 22. reizi notiek Vitebskā (Baltkrievija).

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Kultūras pārvaldi un ar VKKF un LR Ārlietu ministrijas atbalstu organizē divas izstādes Vitebskas novadpētniecības muzejā.

Izstāde „Zelts” – Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde būs skatāma no 13.07.2013.-10.08.2013., izstādes atklāšana – 13.07., plkst. 13.00.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcija, kas tapusi iepriekšējo 2005. – 2012. gadu Starptautisko plenēru „Marks Rotko” ietvaros un mākslinieku dāvinājumu rezultātā, ir pilsētas un mākslas centra zelts. Ekspozīcijā ir iekļauta tikai daļa kolekcijas darbu, kuru autori ir: Pīters Grifins (Lielbritānija), Vaidotas Janulis (Lietuva), Ivona Zavadska (Polija), Līga Jukša (Latvija), Jevgēnijs Hetmanecs (Ukraina), Iveta Laure (Latvija), Dace Gaile (Latvija), Heidi P. (Petersen) (Dānija), Minass Halajs (ASV), Lails Karbajals (ASV), Fiona Stenberija (Lielbritānija), Džakopo Džinanneski (Itālija), Eva Haruta (Armēnija), Dilvins Smits (Lielbritānija), Ilze Volonte (Latvija), Viktors Nikolajevs (Baltkrievija), Aleksejs Litvins (Baltkrievija).

Izstāde „Mazā – lielā Daugavpils” – pirmā Latgales grafikas simpozija izstāde būs skatama no 14.07.2013.-10.08.2013., izstādes atklāšana – 14.07., plkst. 12.00.

Grafikas miniatūru ekspozīciju „Mazā – lielā Daugavpils” veido darbi, kuri tapuši 1. Latgales grafikas simpozija laikā, kas notika 2012. gada rudenī Daugavpilī. Simpozija ietvaros dažu dienu laikā 18 mākslinieki no Latvijas un Lietuvas, strādājot plecu pie pleca un daloties pieredzē, emocijās un pārdzīvojumos, kā arī smeļoties iedvesmu bagātajā Daugavpils kultūrvēsturiskajā vidē un neatkārtojamajā Latgales dabā, radīja virkni brīnišķīgu grafikas miniatūru dažādās tehnikās un stilos.

Foto: Vaidotas Janulis (Lithuania) Dope Out Story, canvas, mixed technique, 79.5 x 70, 2010