Ukraiņu mākslinieku darbu izstādes atklāšana

Trešdien 22. februārī plkst. 9.30 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības ēkā, Krišjāņa Valdemāra ielā 1, pirmajā stāvā tiks atklāta ukraiņu mākslinieku darbu izstāde “Aizejošais laiks” no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra krājuma.

Kopš Krievijas militārās ofensīvas Ukrainā ir pagājuši divpadsmit mēneši, kuru laikā sāpes mijās ar cerību, nāve ar ticību un agresija ar līdzcietību…

Kara laikā ir sagrautas Ukrainas kultūras mantojuma ēkas, gājušas bojā neskaitāmas ukraiņu kultūras un mākslas liecības. Kultūras mantojums ir nācijas saknes un identitāte, tāpēc kara apstākļos ir tik būtiski to nosargāt un saglabāt.

Novērtējot Ukrainas mākslas un kultūras mantojuma nozīmīgumu, kā arī apliecinot ukraiņu mākslinieku radošo devumu Daugavpils Marka Rotko mākslas centra aktivitāšu īstenošanā un mākslas kolekcijas papildināšanā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības ēkā tiek rīkota izstāde “Aizejošais laiks”.

Izstādi veido divpadsmit ukraiņu mākslinieku mākslas darbi, simboliski iezīmējot paralēles ar divpadsmit kara mēnešiem. Laika kategorija kā nepārtraukta eksistences un notikumu gaita likumsakarīgā secībā paredz aizejošo laiku – pagātni – kā neatgriezenisku parādību, norišu un apstākļu posmu. Vienlaikus pagātne ietekmē arī procesu turpmāko gaitu tuvākā vai tālākā nākamībā. Aizejošais laiks nav tikai atmiņu liecības, tas ir pamats jaunu ideju, apziņas formu un jaunas nākotnes veidošanai.

Izstādē pārstāvētie mākslinieki: Tatjana Gorjušina, Olehs Bezjuks, Oleksijs Civļikovs, Irēna Lavruško, Katerīna Svirhunenko.


Izstāde Daugavpils domē skatāma no 22. februāra līdz 13. martam.