“Creo Ergo Sum: Baltijas laikmetīgā keramika” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

3. Latvijas keramikas biennāles programmas ietvaros Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās keramikas centru atklāj izstādi “Creo Ergo Sum: Baltijas laikmetīgā keramika” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10). Izstāde būs skatāma līdz 3. oktobrim.


21. gadsimtā pasaulē vērojama augoša keramikas medija popularitāte laikmetīgās mākslas jomā. Raksturojot aktuālo keramikas renesansi, vizuālās mākslas pētnieki to sauc par “jauno video” un “desmitgades garšu”. Baltijas valstīs šis radošās izpausmes veids vienmēr ir bijis vēsturiski būtisks, bet pēdējā desmitgadē tas iegūst jaunu, plašāku skanējumu. Latvijā ik gadu tiek rīkoti nozīmīgi keramikas pasākumi, atsevišķu autoru darbi bieži tiek iekļauti dažādos vizuālās mākslas projektos.

Iepazīstinot sabiedrību ar Baltijas valstu laikmetīgās keramikas ievērojamākajiem māksliniekiem, nozares pašreizējo stāvokli un attīstību globalizācijas laikmeta koncepciju mainībā, izstādē savus darbus demonstrē kuratoru izvēlēti 19 keramiķi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Viņus vieno gan keramikas materiāls kā izpausmes līdzeklis, gan talants radīt, apliecinot mākslinieka būtību un misiju. Baltijas laikmetīgās keramikas izstāde aicina palūkoties uz radīšanas aktu kā savas esības pamatojumu.

 

IZSTĀDES MĀKSLINIEKI:

Latvija: Kaspars Geiduks, Valda Podkalne, Dainis Pundurs, Juta Rindina, Ilona Romule, Elīna Titāne

Lietuva: Isroildžon Baroti, Eglė Einikytė-Narkevičienė, Monika Gedrimaitė, Milena Pirštelienė, Egidijus Radvenskas, Agnė Šemberaitė, Rūta Šipalytė

Igaunija: Ingrid Allik, Kadi Hektor, Lauri Kilusk, Laura Põld, Leo Rohlin, Anne Türn

 

IZSTĀDI ATBALSTA:

Valsts kultūrkapitāla fonds, Igaunijas Kultūras fonds, Lietuvas Kultūras padome

 

IZSTĀDES KURATORI:

Aivars Baranovskis, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs / Latvija

Valentīns Petjko, Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs / Latvija

Aurelija Seilienė, Panevēžas pilsētas mākslas galerijas Keramikas paviljons / Lietuva

Pille Kaleviste, Igaunijas Keramikas asociācija / Igaunija


Foto: Didzis Grodzs