“Caurvējā” – Ukrainas mākslinieki Rotko centra kolekcijā

Novērtējot Ukrainas mākslas un kultūras mantojuma nozīmīgumu, kā arī apliecinot ukraiņu mākslinieku radošo devumu Rotko centra mākslas aktivitāšu īstenošanā un mākslas kolekcijas papildināšanā, no 8. marta līdz 10. aprīlim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma Ukrainas mākslinieku ekspresizstāde “Caurvējā” no centra kolekcijas.

Izstādes vadmotīvs ir balstīts izstādē eksponētā mākslas darba nosaukumā, liecinot ne tikai par radošo domu plūsmu, kas pārņem mākslinieka prātu radīšanas procesā, bet arī par nemitīgi skrejošā laika mainīgumu un dažādu apstākļu radīto notikumu strāvu.

Caurvējā skrejošā gaisa plūsma aizrauj sev līdzi, radīto pārmaiņu apjoms apreibina un šķiet, ka viss neatgriezeniski mainās. Tam iepretī katrs mākslas darbs saglabā savu iekšējo vēstījumu, kas nepakļaujas acumirklīgām apkārtnes plūduma izmaiņām. Tā ir mūžīgā vērtība, ko varētu saukt arī par mākslas darba dvēseli.


Izstādē pārstāvētie mākslinieki: Tatjana Gorjušina, Olehs Bezjuks, Jevhens Hetmaņecs, Oleksijs Civļikovs, Jurijs Musatovs, Andrejs Sobjaņins, Ihors Kovalevičs, Oleksandrs Mirošņičenko, Irēna Lavruško, Katerīna Svirhunenko


Attēlā: Olehs Bezjuks LAIKS (2010). Audekls, eļļa. 100 x 100 cm