BMW salonā atklāta mākslinieka Marka Rotko gleznu reprodukciju izstāde

Ceturtdien, 23. februārī, oficiālā BMW pārstāvja Latvijā “Inchcape Latvija” salonā sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru svinīgi tika atklāta pasaulslavenā amerikāņu mākslinieka Marka Rotko gleznu reprodukciju izstāde. Izstādē aplūkojamas sešas mākslinieka gleznu reprodukcijas. Mākslas darbi pieejami apskatei līdz 30. jūnijam.

Nemitīgi iesaistīties kultūras un mākslas iniciatīvās visā pasaulē jau vairāk kā 50 gadus ir bijusi BMW zīmola svarīga sastāvdaļa. Gadu no gada BMW globāli turpina iesaistīties vairākās gan kultūras, gan mākslas iniciatīvās, kuras pārstāv tādas jomas kā modernā un laikmetīgā māksla, klasiskā un džeza mūzika, kā arī arhitektūra un dizains.

“Esam pagodināti stiprināt BMW globālās vērtības, sniedzot atbalstu laikmetīgās mākslas un kultūras popularizēšanai Latvijā. Ieguldījums cilvēkos un kultūrā ir neatņemama BMW un Inchcape stratēģijas sastāvdaļa visā pasaulē. Ar šo izstādi vēlamies arī iedvesmot savus klientus neierobežot savu radošo brīvību, jo tā ir būtiska ne tikai māksliniekiem radīšanas procesā, bet arī jebkura profesionāļa darba ikdienā ceļā uz izciliem panākumiem,” saka BMW autosalona direktors Andris Ustups.

 “Ir pagājuši 10 gadi kopš durvis apmeklētājiem ir vēris Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs. Šo gadu laikā Latvijas kultūras telpa ir bagātinājusies ar neskaitāmām pasaules atzinību guvušām izstādēm un citiem mākslas projektiem. Visu šo gadu laikā Rotko centra mākslas kolekcija ir ne vien priecējusi apmeklētājus Daugavpilī, bet arī ceļojusi gan pa Latviju, gan pasauli. Šobrīd, atklājot pasaulslavenā mākslinieka darbu reprodukciju izstādi BMW salonā, mēs iezīmējam vēl vienu būtisku sadarbības jomu – uz vērtībām balstīta biznesa sadarbību ar mākslas iestādēm. Un kas gan var būt labāks sadarbības uzsākums, ja ne darbi, kas vēl pirms Rotko centra atklāšanas veidoja ideju par centra tapšanu. Izstādē apskatāmie darbi bija pamats vienai no plašākajām laikmetīgās glezniecības kolekcijām Latvijā,” informē Aivars Baranovskis, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstāžu kurators.

Izstādē iespējams aplūkot Marka Rotko sešu gleznu reprodukcijas, kas radītas 20. gs. 50.-60. gados. Marka Rotko daiļrade pazīstama ar spēju izsaukt mākslas vērotājos spēcīgu emocionālo reakciju. Mākslinieks savā daiļrades radīšanas procesā attīstījis savu stilu, mākslas darbos attēlojot kompozīcijas, kas visbiežāk sastāv no divām vai trīs bagātīgi iekrāsotām taisnstūra formām, kas izvietotas cita virs citas un savstarpēji mijiedarbojas.

Marks Rotko īstajā vārdā Markuss Rotkovičs dzimis Daugavpilī, bet 1913. gadā pārcēlās uz Amerikas Savienotajām valstīm. Mākslinieks uzskatāms par vienu no savas paaudzes izcilākajiem māksliniekiem, kurš pārstāvēja t. s. Ņujorkas skolas abstraktā ekspresionisma virzienu. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kur iespējams iepazīties ar mākslinieka darbu oriģināliem paplašinātā ekspozīcijā. Rotko darbi apskatāmi arī ievērojamāko Eiropas un Amerikas muzeju pastāvīgajās izstādēs.


Izstādes apmeklējums ir bez maksas un tā ir apskatāma darba dienās no pl. 8.00 līdz pl. 19.00 un sestdienās no pl. 10.00 līdz pl. 16.00 BMW autosalonā, Dārzciema ielā 64A, Rīgā.


Papildu informācija:

Justīne Janaite

“Inchcape BMW Group” komunikācijas konsultante

T: +371 26751359

E-pasts: justine.janaite@vilands.lv