Balvos atklāj Latvijas laikmetīgās keramikas izstādi

Trešdien, 16. septembrī, plkst. 16.00 Balvu Novada muzejā atklāj Latvijas laikmetīgās keramikas izstādi „Dot” no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir atvērts dot un rādīt vienu no savām lielākajām vērtībām – laikmetīgās mākslas kolekciju. Sadarbībā ar Balvu Novada muzeju tapis izstādes projekts “DOT”, kurā skatāmi gan Latvijas laikmetīgās keramikas aizsācēju, gan jauno mākslinieku darbi.

Punkts ir vienlaikus sākums un beigas. Domas dziļums, pauze, gaidas pēc turpinājuma vai pabeigtības liecība. Līdzīgi kā radošās domas lidojums, kas materializējas konkrētā, līdz pilnībai veidotā mākslas darbā vai turpina savu tālāko iedvesmas ceļu.

Izstādē skatāmie mākslas darbi ir noslēgtas formas, kas sastāv no neskaitāmiem mākslinieka pieskāriena punktiem mālam, akmensmasai vai porcelānam. Vienlaikus tie ir pieskares punkti keramiķa sevis un pasaules redzējumam.

Izstādē pārstāvētie mākslinieki: Lilija Zeiļa, Silvija Šmidkena, Pēteris Martinsons, Līga Skariņa, Una Gura, Nellija Dzalba, Ilona Šauša, Ieva Bertašūte – Grosbaha, Kaspars Geiduks, Dainis Lesiņš.

Izstāde Balvu Novada muzejā (Brīvības ielā 46) skatāma no 16. septembra līdz 31. oktobrim.