Ar starptautiskas izstādes atklāšanu noslēgsies Latgales grafikas simpozijs

Piektdien, 24. martā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā pēc divu nedēļu intensīva darba studijās tiks atklāta 11. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija noslēguma izstāde un sveikti tā dalībnieki.

11. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs norisinās Daugavpilī no 10. līdz 24. martam, pulcējot deviņus māksliniekus no Polijas, Itālijas, Nīderlandes, Vācijas un Latvijas un nodrošinot gada lielāko starptautisko grafikas medija notikumu Latgales reģionā.

Divu nedēļu intensīvā radošā darbā mākslinieki rada kompozīcijas, kas tiek nodotas skatītājam simpozija noslēguma izstādē, iezīmējot grafiķu individuālos rokrakstus un parādot grafikas medija plašo tehnisko daudzveidību.

Tverot iedvesmu Latgales ainavā un Daugavpils urbānajā telpā, diskusijās un darbnīcās, mākslinieki Roberts Rabejs (Polija), Kamils Adamus (Polija), Zenons Balcers (Polija), Ināra Petruseviča (Latvija), Liena Bondare (Latvija), Sidharths Pathaks (Nīderlande), Ineke Domke (Vācija), Džanluka Arienti (Itālija), Marko Poma (Itālija) turpina grafikas mākslas medija iedzīvināšanu Daugavpilī un Latgales vārda nešanu starptautiski.


Simpoziju rīko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar SIVIA ar REACT EU finansējumu un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības atbalstu.


Izstāde turpina Rotko centra 10 gadu jubilejas izstāžu programmu un būs pieejama apmeklētājiem līdz šī gada 21. maijam.


 Atklāšanas pasākumā izstāde skatītājiem pieejama bez maksas.