Ar ebreju dzīvi un kultūru saistītām izstādēm Rotko centrs aizsāk 2015. gadu

No 2015. gada 17. janvāra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma mākslinieka Jurija Dojča (Kanāda- Slovākija) fotoizstāde „Beidzamais Folio”.

Fotogrāfisks ceļojums ar Juriju Dojču pastāstīs par to, kas palicis no kādreiz dzīvīgās Slovākijas ebreju kopienas un pasaules, kurā viņi dzīvoja. Izstāde „Beidzamais Folio” Rotko centrā ierodas no Slovākijas pēc pasaules turnejas pa tādām abu Atlantijas okeāna krastu pilsētām kā Kembridža, Brisele, Ņujorka, Otava, Vīne un Roma. Izstādē tiks rādīta arī filma, ko veidojis Jurijs Dojčs un projekta producente Katja Krausova.

Jurija Dojča fotogrāfiju izstādi papildinās divas citas izstādes: “Ebreji – Latvijas valsts apbalvojumu kavalieri” un “Ginzburgu ģimene no Dvinskas”. Izstāde “Ebreji – Latvijas valsts apbalvojumu kavalieri” iepazīstina ar vairāk nekā 80 ebrejiem, kas par sevišķiem nopelniem ir saņēmuši augstākos valsts apbalvojumus gan pirmās Latvijas Republikas laikā, gan arī mūsdienās (izstādes veidotāja un kuratore – Gita Umanovska). Savukārt izstāde “ Ginzburgu ģimene no Dvinskas” stāsta par vienas ebreju ģimenes dzīves līkločiem. Vismaz četru paaudžu garumā Ginzburgu ģimene dzīvoja Dvinskā (tagadējā Daugavpilī), bet 20.gs. sākumā devas episkā ceļojumā uz Āfriku.