Apaļā horizonta līnija. Rotko lifts

 

Ginta Gabrāna veidotā “Apaļā horizonta līnija. Rotko lifts” ir virtuāla skulptūra, kas no 20. novembra ir redzama visā Daugavpilī  ar papildinātās realitātes aplikāciju SAN.


Skulptūras centrs ir Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kas kā izteikta vertikāle ir redzama no visām vietām Daugavpilī 10 km rādiusā un var kalpot par sava veida kompasu vai orientieri Rotko centra atrašanai. Tās kopējais augstums ir 45 km.

Atrodoties 100 m rādiusā ap Marka Rotko mākslas centru, aplikācijā SAN ieslēdzas virtuālais lifts uz stratosfēru, un skatītāja skatapunkts sāk celties uz augšu – virs Rotko centra, virs pilsētas, un paceļas līdz stratosfērai 50 km augstumā, kur redzam zemi no augšas ar apaļu horizonta līniju.

Ap centrālo asi (Rotko kosmisko liftu) vijas spirāles ar mākslīgā intelekta ģenerētām Rotko gleznu motīvu kompozīcijām. Par pamatu mākslīgā intelekta neironu tīkla apmācībai ir izmantoti Rotko gleznu attēli.

Stratosfērā “Rotko lifts” noslēdzas ar apaļu caurspīdīgu orbitālo galeriju, kurā ir īpašas ar mākslīgo intelektu ģenerētas gleznas.


Autors: Gints Gabrāns;

Mūzika: Platons Buravickis;

AR animācija: Aldis Kopštāls;

3D atmosfēra/gaisma: Mārtiņš Upītis.

 

Objekts top Publiskās mākslas programmas KOPĀ ietvaros. Programmu īsteno Latvijas Laikmetīgās mākslas centra sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, to finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija.


Lejuplādejiet aplikāciju vietnē www.san.lv