Aicinām keramiķus no visas pasaules pieteikties Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles konkursa izstādei „MARTINSONA BALVA”!

Izskanot latviešu keramikas vecmeistara Pētera Martinsona (1931-2013) 85. dzimšanas dienas piemiņas pasākumiem, par godu izcilajam māksliniekam Daugavpils Marka Rotko centrs izsludina Latvijas Starptautisko keramikas biennāli, kas notiks š.g. 15.–22. jūlijā. Starptautiskā keramikas biennāle Latvijā notiek pirmo reizi. Tās ietvaros Daugavpilī, kā arī citās Latvijas pilsētās tiks atklātas vairākas laikmetīgās keramikas izstādes, rīkota konference un citi pasākumi.

Biennāles nozīmīgākais pasākums, kurā aicināti piedalīties Latvijas un ārvalstu keramikas mākslinieki, būs izstāde-konkurss “Martinsona balva”. Starptautiska nozares speciālistu žūrija atlasīs dalībai izstādē labākos keramikas māksliniekus, no kuru vidus tiks izraudzīti seši “Martinsona balvas” laureāti nacionālajā un starptautiskajā kategorijā.

“Martinsona balvas” pasniegšana un Latvijas Starptautiskā keramikas biennāle attīstīs laikmetīgās keramikas nozari un veicinās tās atdzimšanu Latvijā un Baltijā, kā arī atgādinās starptautiskajai un pašmāju sabiedrībai par keramiķa Pētera Martinsona devumu mākslas keramikas jomā Latvijā un pasaulē. Jāatgādina, ka 2013. gadā P. Martinsons dāvinājis Rotko centram lielu savu darbu izlasi, kas kļuvusi par Latvijā lielāko mākslinieka darbu kolekciju.

 

Aicinām keramiķus no visas pasaules pieteikties Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles konkursa izstādei „Martinsona balva”. Izstāde tiks atklāta 2016. gada 15. jūlijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Pieteikumi jāiesniedz elektroniski līdz 2016. gada 1. aprīlim.

 

Vairāk informācijas par dalības noteikumiem un pieteikšanās kārtību lasīt šeit!