29.jūnijā “Pēterdiena”

29. jūnijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks Daugavpilī dzimušajam keramiķim Pēterim Martinsonam (1931-2013) veltītā „Pēterdiena”. Šī skaistā mākslas centra tradīcija godināt mākslinieku un viņa veikumu Pēterdienā tika uzsākta 2013. gadā un tiek atzīmēta ikgadēji.  

Pēterdienā P.Martinsona draugiem un viņa mākslas cienītājiem būs iespēja atcerēties izcilo mākslinieku, apskatīt Martinsona keramikas darbu izstādi “Mana keramika”, ka arī apmeklēt topošo Pētera Martinsona māju Daugavpils cietoksnī. Pasākuma noslēgumā Daugavpils Māla mākslas centrā notiks Pēterdienas keramikas cepļa izņemšana. Ieeja visos Pēterdienas pasākumos ir brīva.

Pēterdienas pasākumu programma:

29. jūnijā, Daugavpilī

14.00 – Izstādes “Pēteris Martinsons. Mana keramika” atklāšana

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra 2. stāvā, Mihaila ielā 3

15.00 – Topošās Pētera Martinsona mājas apskate

Daugavpils Cietokšņa pulvera pagraba ēka, Nikolaja ielā 1

16.00 –   Pēterdienas cepļa izņemšana

Daugavpils Māla mākslas centrs, 18. novembra ielā 8

11.00 – 16.00 – Rotko centra glezniecības studijas plenēru darbu skate

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā, Mihaila ielā 3

 

Izstādē “Pēteris Martinsons. Mana keramika” līdz 25. septembrim būs skatāmi P.Martinsona lielformāta keramikas darbi.

Marka Rotko mākslas centra kolekcijā ietilpst pirmie mākslinieka veidojumi un virpojumi, ciļņi ar literāro darbu varoņiem, monumentālās figūras, virkne funkcionālo un stilizēto trauku, trauslie porcelāna darbi, ar dažādu materiālu palīdzību atveidotās konkrētās būtnes – vārnas, lauvas, suņi – un tektoniskās būves – torņi, būri, figūras un skices. Rotko centrā atrodas plaša P. Martinsona darbu kolekcija, ko sastāda Pētera Martinsona dāvinājums – 340 keramikas darbi un 24 grafikas darbi, P.Mārtinsona tuvinieku dāvinājums – 253 keramikas darbi, kā arī pēc mākslinieka nāves centra īpašumā nonākušās mākslinieka personīgās mantas – 44 keramikas darbi, fotogrāfijas, dažādas skices, instrumenti, alpīnisma un slēpošanas aprīkojums. Perspektīvā plānots šo kolekciju izvietot topošajā Martinsona mājā.