25.SEPTEMBRIS – TABULA RASA Marka Rotko mākslas centrā

Viss sākas no baltas papīra lapas…

 

2015. gada 25. septembrī, atzīmējot mākslinieka Marka Rotko 112.dzimšanas dienu, visu dienu Daugavpils Marka Rotko mākslas centra apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes, norisināsies neparasta “Baltās lapas” akcija, tiks atklātas četras jaunas “TABULA RASA” sezonas izstādes un dienas noslēgumā skanēs “Indygo” grupas rokkoncerts.

Jauna izstāžu sezona Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta 25. septembrī plkst. 16.00. Visas jaunās gan latviešu, gan ārvalstu mākslinieku izstādes vieno nosaukums “TABULA RASA”, aktualizējot to, ka viss sākas tieši ar baltu lapu un tukšumu gan idejas, gan emocionālā un mākslinieciskā kontekstā, radot jaunas un radošas izpausmes mākslā. Savukārt, iestājoties rudenim, mākslinieciskā dažādība un krāsainība pārveido un iekrāso šo balto lapu.

Jaunajā izstāžu sezonā (no 2015. gada 25. septembra līdz 8. novembrim) Marka Rotko mākslas centrā būs skatāmi dažādu valstu mākslinieku atšķirīgos mākslas mēdijos radīti darbi izstādēs:

  • Jose Manuel Ciria (Spānija) NENOSAUKTAIS… NENOTVERAMAIS…
  • Valdis Bušs, KAS IR PATIESĪBA?
  • Starptautiskā simpozija MARK ROTHKO 2015 izstāde
  • LATVIJAS LAIKMETĪGĀ KERAMIKA

25. septembrī Marka Rotko mākslas centrs aicina visus iesaistīties īpašā “Baltās lapas akcijā”, kuras ietvaros katrs, kas atnesīs līdzi jaunu zīmēšanas albumu un dāvās to Rotko centra rīkotajām radošajām bērnu aktivitātēm – darbnīcām un meistarklasēm-, varēs apmeklēt visas mākslas centra ekspozīcijas bez maksas. Akcija darbosies visu dienu no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00.

Arī tiem, kas atnāks “Baltās lapas” akcijas dienā, būs iespēja apmeklēt Marka Rotko mākslas centru par svētku cenām un apskatīt mainīgās izstādes (Sektori B,C,D kopā) par 1.50 EUR, bet pastāvīgo ekspozīciju „MARKS ROTKO. DZĪVE UN MĀKSLA” (Sektors A) par 3.00 EUR.

Interesanti būs mazajiem Rotko centra apmeklētājiem, jo centra Bērnu rotaļu un izglītības telpā būs iespēja aizpildīt ar zīmējumiem lielu baltu lapu.

Marka Rotko dzimšanas dienas noslēgumā Daugavpils cietoksnī, Rotko mākslas centra pagalmā visi mūzikas un mākslas cienītāji varēs apmeklēt INDYGO rokgrupas koncertu, kas sāksies plkst. 18.00. Koncerts tiek rīkots IV Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils Restart 2015” ietvaros. “Indygo” ir latviešu alternatīvā un progresīva rokgrupa, kas ir izveidota 2002. gadā. Ieeja koncertā bez maksas.

Rotko mākslas centrs aicina kopīgi atzīmēt Marka Rotko dzimšanas dienu, iesaistīties centra rīkotājās aktivitātēs 25. septembrī un baudīt jaunās sezonas izstādes. Jaunās sezonas izstādes būs skatāmas līdz 2015. gada 8. novembrim.

 

25. septembris

PROGRAMMA

11.00- 19.00 

 

16.00                

           

     

16.30- 19.00 

              

18.00               

 

Akcija “Baltā lapa”

 

Tabula Rasa izstāžu sezonas atklāšana

Starptautiskā simpozija “Marks Rotko 2015” noslēgums

 

Radošās aktivitātes bērniem centra Bērnu istabā

 

INDYGO rokgrupas koncerts

 

 Plašāka informācija par TABULA RASA sezonas izstādēm- https://rothkomuseum.com/rmc/ekspozicijas