24. aprīlī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra atklāšanas pasākumi!

Klātesot Valsts augstākajām amatpersonām ,  Keitai Rothko Prizelai un Kristoferam Rotko, pasaulē atzītiem mākslas jomas  speciālistiem 24. aprīlī tiks atklāts Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.

25. aprīlī centrs vērs durvis visiem apmeklētājiem!

No Daugavpils Marka Rotko mākslas centra (DMRMC) atklāšanas brīža apmeklētāji varēs skatīt izstādes un ekspozīcijas vairāk kā 2000 kv.m platībā. Markam  Rotko veltīto ekspozīciju,  centra kolekcijas izstādi,  Pitera Grifina (UK) grafikas darbus, Solomona Geršova (Krievija) gleznas, Pētera Martinsona (Latvija)  keramiku  un Latgales mākslinieku izstādi. Tāpat būs pieejami visi centrā paredzētie pakalpojumi – konferenču sektors, rezidenču programmas, kafejnīca  „Arsenāls” u.c.

24. aprīlī  plkst. 14.30 – sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā tiek organizēta  saruna  „Latvija – viena no zvaigznēm.  ROTKO ATGRIEŠANĀS: IESPĒJAS UN IZAICINĀJUMI”. Diskusijā aicinātas piedalīties spilgtas personības un eksperti, kas dalīsies savā redzējumā par Marku Rotko un jaunizveidoto Mākslas centru.  Diskusijā klātienē varēs piedalīties tikai uzaicinātas personas un plānots, ka to varēs vērot tiešraidē internetā.

18.00 – Sadarbībā ar Daugavpils teātri un Daugavpils kamermūzikas orķestri notiks  atklāšanas pasākums  centra pagalmā un DMRMC centra apskate. Piedalīties varēs tikai uzaicinātie viesi.

Ņemot vērā, ka centra atklāšana ir viens no ievērojamākiem pasākumiem  kultūras jomā, tas izsaucis lielu ne tikai Latvijas , bet arī starptautisku interesi. Tāpēc gaidāms ievērojams viesu skaits.

20.30 – DMRMC pagalmā akardeonista  Kimmo Pohjonen (Somija)  koncerts, kas plānojas būt krāšņs un iespaidīgs uzvedums. Koncerts būs dāvana pilsētniekiem un viesiem, ieeja bezmaksas.

25. aprīlī  no plkst. 10.00-17.00 pilsētniekiem un viesiem tiek dota iespēja apskatīt mākslas centra ekspozīcijas par īpašām centra atklāšanas cenām.