22.decembrī trīs jaunas izstādes Rotko centrā

Pirmsziemassvētku laikā, 2015.gada 22.decembrī Rotko centrā tiks atklātas trīs jaunas izstādes. Izstāžu darbi runā par cilvēka vērtībām: līdzcietību, mīlestību, uzmanību un ticību.

Poļu grafiķis Janusz Golik izstādē “Mana horizonta līnija” ļaus saskatīt paša mākslinieka horizontu tieši un pastarpināti un ļauj domāt par katra skatītāja horizontu un līniju, kas var būt un var nebūt horizonts.

Tekstilmākslinieces Gundegas Strautmanes projekts “Mīlestības bezgalība” ir unikāls ar tajā izmantoto Braila kodu darbos, tāpēc mākslas darbi ir uztverami, kā redzīgajiem tā arī neredzīgajiem un vājredzīgajiem izstādes apmeklētājiem. Māksliniece Braila rakstā transkribējusi kristiešu lūgšanu frāzes un uzrakstījusi tās ar sataustāmu pērlīšu palīdzību.

Pārsteigums un savdabīgs sveiciens ir Rotko mākslas centra un Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skolas” sadarbības projekts – izstāde “Sajūtu Latvija. Sajūtu Latgale”, kas realizēts ar VKKF, A/S Latvijas valsts meži un Latgales attīstības aģentūras finansiālo atbalstu. Izstāde ir taktils projekts, ieejot tumsā, un cenšoties caur mākslas formām un ielikto māksliniecisko saturu sajust gaismu, siltumu un mīlestību, ko viena daļa mūsu līdzcilvēku spēj sajust tikai šādi.

Izstādes projektu “Sajūtu Latvija. Sajūtu Latgale” ar ieslēgtu apgaismojumu varēs ieraudzīt tikai izstādes pēdējā dienā – 2016. gada 17. janvārī.

Visas trīs izstādes tiks atklātas 2015. gada 22. decembrī plkst. 16.00. Izstādes skatāmas līdz 2016. gada 17. janvārim.