2014. gada 24. aprīlī Rotko centrs svin gada jubileju!

Rotko centra kolektīvs aicina  – Domā… Maini… Radi… Mīli… Ceri…  !

Jubilejas dienā Centrs strādās no plkst. 11.00 līdz 21.00. Izstādes un pasākumus visas dienas garumā varēs apmeklēt, dāvinot Centram krāsainos zīmuļus, kuri tiks izmantoti radošajās nodarbībās.

Plkst. 16.00 notiks jubilejas izstāžu sezonas svinīgā atklāšana. Līdzās pasaulslaveno mākslinieku izstādei „MARKS ŠAGĀLS UN EIROPAS AVANGARDISTI”, kurā būs aplūkojami tādi  20. gs. Eiropas mākslas kā Braks, Matiss, Miro, Pikaso u.c., centrā tiks atklāta poļu mākslinieka Mareka Radkes futūristiska izstāde – instalācija „BLACK”, kā arī pašmāju mākslinieku – latviešu gleznotājas Anitas Melderes un Daugavpils tēlnieces Jeļenas Volkovas personālizstādes. Svaigā pavasara mākslas „raža” būs skatāma jau par tradīciju kļuvušajā Latgales reģiona mākslas dienu izstādē „VAI NU IR, VAI NU NAV!”

Mākslas cienītājiem tiks piedāvāts īpašs  pasākums – plkst. 17.30  Marka Šagāla muzeja Vitebskā direktores Ludmilas Hmeļņickas lekcija” „Es skatos uz tevi mana pilsēta…”. Vitebska Marka Šagala darbos.” Lekcijā varēs gūt ieskatu Šagāla īpašajās attiecībās ar Vitebsku – viņa dzimto pilsētu, kurā mākslinieka pavadījis bērnības un jaunības gadus un kuru 33 gadu vecumā pameta uz mūžu, kļūdams par īstu „pasaules pilsoni”.

Vakara noslēgumā Centra pagalmā plkst. 21.00 – iespaidīga lāzeru un mūzikas performance „Sinerģija Rotko centrā”.

Atskatoties uz darbīgi un veiksmīgi aizvadīto pirmo Centra darbības gadu, aicinām savus viesus  Domāt pozitīvi, Mainīt pasauli, Radīt skaisto, Mīlēt dzīvi un Cerēt uz nākotni.