Starptautiskais laikmetīgās keramikas festivāls 2022

Daugavpilī norisināsies starptautisks laikmetīgās keramikas festivāls

Ar lekcijām, meistarklasēm, performancēm un izstādēm no 26. līdz 29. jūlijam Daugavpilī norisināsies Starptautiskais laikmetīgās keramikas festivāls 2022.


Vasara nenoliedzami ir festivālu laiks, ļaujot pasākumu virkni baudīt vairākas dienas pēc kārtas. Šogad keramiķi un keramikas mākslas cienītāji pulcējas Daugavpilī Starptautiskajā laikmetīgās keramikas festivālā 2022.

Festivāla programma paredz demonstrācijas, lekcijas un prezentācijas. Arī keramikas simpozijs “Ceramic Laboratory”, kas šogad Daugavpilī norisinās jau desmito reizi, festivāla ietvaros ļaus ikvienam interesentam baudīt cepļu kurināšanas un atvēršanas svētkus un vērot keramiķu paraugdemonstrējumus.

Festivāla kulminācija paredzēta piektdien, 29. jūlijā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, vienlaikus atklājot divas izstādes: keramikas simpozija “Ceramic Laboratory” noslēguma izstādi un Polijas laikmetīgās keramikas izstādi “Telpas jautājumi”.

Pirms izstāžu atklāšanas plkst.15.00 poļu kuratore un mākslas vēsturniece (doktora kandidāte no Gdaņskas universitātes) Marta Vrubļevska vadīs lekciju, kurā iepazīstinās ar Polijas keramiku. Lekciju cikls turpināsies arī pēc svinīgās izstāžu atklāšanas, plkst. 17.00 Rotko centra konferenču zāle plašāku publiku iepazīstinot ar Latvijas kaimiņvalstu laikmetīgo keramiku.

Līdz ar saules rietu plkst. 22.00 “Martinsona mājas” pagalmā būs baudāma rumāņu mākslinieces Delijas Maksimas un ungāru mākslinieka Jozefa Islai audiovizuālā performance “Polywaves”. Festivāla noslēgumā plkst. 23.00 turpat iemirdzēsies un tiks atklāta latviešu keramiķes Elīnas Titānes uguns skulptūra.

Festivāla norisē piedalās četrpadsmit mākslinieki no septiņām valstīm: Rasa Justaite Gecevičiene (Lietuva), Ingrīda Allika (Igaunija), Alicja Bulavka-Fankidejska (Polija), Dmitrijs Bulavka-Fankidejskis (Polija), Marta Vrubļevska (Polija), Delija Maksima (Rumānija), Jozefs Islai (Ungārija). Latviju pārstāv mākslinieki Elīna Titāne, Lauris Krauze, Hanna Mjadzvedzeva, Una Gura, Lilija Zeiļa, Nellija Dzalba un Ilona Abdulajeva. Dalībnieku pulkā ir arī mākslinieks no Ukrainas – Andrijs Ilinskis.