Rotko muzejā tapusi interaktīva nodarbība jauniešiem “Rotko stāsts”
Rotko muzejā tapusi izzinoša un interaktīva muzejpedagoģiskā nodarbība jauniešiem “ROTKO STĀSTS” – dinamisks un mūsdienīgs vēstījums par mākslinieka Marka Rotko personību un radošā ceļa pieturpunktiem. Nodarbība veidota septīto līdz divpadsmito klašu audzēkņu grupām sadarbībā ar kultūrizglītības iniciatīvu “Ziedoņa klase” un ir pieejama kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”.
“Rotko stāsts” ir veidots, lai saistoši runātu ar jauniešu auditoriju par Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko dzīvesceļu, pilsētas un Latvijas vēsturi un divdesmitā gadsimta mākslas vēstures pavērsieniem. Ietvertās aktivitātes stiprina jauniešu informācijas analīzes prasmes un atraisa jaunradei. Jaunieši darbojas gan ar taustāmiem materiāliem, gan digitālajā vidē, attīstot caurviju prasmes un veidojot izpratni par pagātnes saikni ar mūsdienām.
“Nodarbības pievienotā vērtība ir muzejā pieejamie Marka Rotko oriģināldarbi un fokuss uz to padziļinātu izpēti, erudītu un pieredzējušu gidu atbalsts un pašu rokām veidots radošais darbs, kas atraisa iztēli, attīsta kritisko domāšanu un trenē prasmes strādāt ar dažādiem materiāliem,” uzsver Rotko muzeja izglītības programmu kuratore Mairita Folkmane.
“Rotko stāsts” tapis ciešā sadarbībāar kultūrizglītības iniciatīvu “Ziedoņa klase”. Tās komanda jau iepriekš radījusi vairākas nodarbības Ziedoņa muzejam, taču pirmoreiz sadarbojas ar citu muzeju. “Ziedoņa klases” vadītāja Elizabete Pavlovska atzīst, ka jaunā pieredze ir bijusi vērtīga visai komandai, un neslēpj gandarījumu par saņemto atgriezenisko saiti:
“Daugavpils jaunieši, kuri palīdzēja testēt nodarbību, atzina, ka šis ir neierasts un interesants veids, kā iepazīt pasaulslavenā mākslinieka personību un saknes, vienlaikus izprast mākslas nozīmi savā dzīvē, kā arī aizdomāties, kādas emocijas tā rada. Jāatzīst, ne tikai mums, bet arī daudziem jauniešiem tā bija īpaša pieredze, jo viņi pirmo reizi skatīja Marka Rotko oriģināldarbus klātienē. Prieks, ka izdevās radīt jaudīgu kultūras saturu Latvijas jauniešiem kopā ar Rotko muzeja komandu,” teic Pavlovska.
Muzejpedagoģiskā nodarbība tiek īstenota Rotko muzejā mācību gada garumā un ir iekļauta kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumā jauniešiem no septītās līdz divpadsmitajai klasei.
Nodarbība tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu mērķprogrammā “Latvijas skolas somas” satura radīšanai.
Plašāka informācija par Rotko muzeja darbu ar bērniem un jauniešiem atrodama tā tīmekļa vietnē www. rothkomuseum.com/.
Foto: Didzis Grodzs