Rotko muzejā notiks semināri un darbnīcas jauniešu kultūrpratībai
No 2025. gada 14. janvārim līdz 13. maijam Rotko muzejā notiks piecu pasākumu cikls piecpadsmit līdz astoņpadsmit gadus veciem jauniešiem kultūras izpratnes, radošas pašizpausmes un kritiskās domāšanas prasmju attīstībai.
Semināru un darbnīcu cikls Rotko muzejā notiek programmas “Apvārsnis Eiropa” projektā “Kultūrpratības vērtība Eiropā” sadarbībā ar Daugavpils Universitāti. Projektā paredzēts pētīt, kā jēgpilnas saskarsmes pieredzes ar mūsdienu mākslu ietekmē jauniešu attieksmi pret citādo. Pasākumu cikls Rotko muzejā apvienos teoriju un praktisku darbošanos mākslas izstāžu apskatē, sarunās ar kuratoriem un radošās darbnīcās.
Pasākumi notiks 14. janvārī, 18. februārī, 18. martā, 15. aprīlī un 13. maijā no plkst. 12.00 līdz 15.00.
14. janvāra pasākumā kopā ar izstādes “Disegno interno: Padodies savām apmātībām” kuratoru Aivaru Baranovski jaunieši iepazīs sirreālisma izpausmes Jana Švankmajera un Evas Švankmajerovas (Čehija) daiļradē un radošā darbnīcā ar mākslinieci Mairitu Folkmani veidos asamblāžas no otrreiz lietojamiem materiāliem.
Pasākumi ir atvērti piecpadsmit līdz astoņpadsmit gadus veciem jauniešiem. Pieteikšanās, rakstot mairita.folkmane@daugavpils.lv vai zvanot +371 26564817.
“Kultūrizglītības vērtība Eiropā” ir trīspadsmit Eiropas partneru sadarbības projekts, kas izmanto pārmaiņu teorijas metodoloģiju, lai sekmētu izpratni par kultūrpratības vērtību caur mākslas izglītības un sociālās saliedētības aktivitātēm. Projektu atbalsta Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programma “Apvārsnis Eiropa”, granta līgums Nr. 101132285. Sīkāk – projekta tīmekļvietnē https://www.clivieproject.eu.
“Apvārsnis Eiropa” ir Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovācijas pamatprogramma 2021.–2027. gadam – turpinājums iepriekšējai ES programmai “Apvārsnis 2020”, no kuras tika finansēti gandrīz 35 000 projektu, aptverot 40 000 organizācijas. Programmas mērķis ir veicināt ES zinātnisko un tehnoloģisko izcilību un konkurētspēju.
#CLiViEProject #agentsforchange
Foto: Rotko muzejā (fotogrāfs – Didzis Grodzs)