3. jūlijā keramiķes Līgas Skariņas personālizstādes atklāšana Rotko centrā
Piektdien, 3. jūlijā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta latviešu keramiķes, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētās profesores Līgas Skariņas personālizstāde “Materiāls. Forma. Gaisma”.
“Līga Skariņa ir keramikā līdz galam, bez atlikuma. Katrs viņas darbs liecina, ka viņa ir keramikas apsēsta, pilna iecerēm. Ikviena jauna viņas izstāde vēsta par milzu potenciālu, radošu un neizsīkstošu garu,” par mākslinieci stāsta mākslas zinātnieks Māris Brancis.
Līgas Skariņas izstāde Rotko centrā tematiski ir kā keramikas pamatvērtību templis, kurā materiāls kļūst par mediju mākslinieces iztēles formām, taču vienojošais visam ir gaisma un gaisīgums. Izstādē ir skatāmi Līgas Skariņas veidotie dekoratīvie objekti un gaismas ķermeņi, kas ar savu virsmu un struktūru burtiski savijas ar apkārtējo gaisu un gaismu, veidojot trauslu iluzoru pavedienu telpu.
Līga Skariņa ir dzimusi 1959. gadā Barkavā. 1978. gadā jaunā māksliniece absolvēja Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu, lai vēlāk turpinātu studijas Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA), kur 1998. gadā iegūts maģistra grāds. Kopš 1986. gada Līga Skariņa ir arī LMA Keramikas katedras pasniedzēja. 1995. gadā keramiķe tika uzņemta Latvijas Mākslinieku savienībā. Līga Skariņa aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, ir sarīkojusi vairākas personālizstādes. Māksliniece ir arī aktīva starptautisko simpoziju dalībniece. Par savu radošo darbu Līga Skariņa saņēmusi arī vairākus apbalvojumus – 2019. gadā māksliniece saņēma gada balvu dizainā Latvijā, kā arī inovācijas balvu un prēmiju Japānā.
Māksliniece par savu daiļradi saka tā: “Mans medijs ir materiāls – māls, akmensmasa, porcelāns. Saskarsme ar šiem materiāliem veido radošas idejas, vizuālus stāstus un plastiskus risinājumus. Formai stāstu veidošanā ir ietilpināta nozīme. Apjoms, izmēra proporcija un mērogs ir darba kompozīcijas mugurkauls. Man svarīgi materiāla formu risināt gaismas dimensijā, kas paplašina kompozīcijas ideju un tēlainību.”