3. jūlijā atklās starptautiski atzītā amerikāņu mākslinieka Hanta Slonema personālizstādi
Piektdien, 3. jūlijā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta starptautiski atzīta amerikāņu mākslinieka Hanta Slonema (Hunt Slonem) personālizstāde „Brīnumainā pasaule”.
Hants Slonems ir starptautiski atzīts amerikāņu gleznotājs, tēlnieks un grafiķis. Dabas un savu 60 putnu iedvesmots, Slonems ir ieguvis plašu atpazīstamību kā mākslinieks ar izteiktu neoekspresionisma rokrakstu. Vislielāko slavu viņam atnesušas darbu sērijas, kurās figurē truši, taureņi un tropu putni, kā arī lielformāta skulptūras un aizmirstu vēsturisku mitekļu restaurācijas.
Mākslinieks par savu daiļradi saka tā:„ Manas gleznas nav nedz naratīvas, nedz smalki izstrādātas, bet dziļi iesakņotas gleznošanas procesā. Krāsu izvēle, spontānie triepieni un ieskrāpētais svītrinājums ir rezultāti nemitīgai aizrautībai ar krāsas manipulācijām un uzklāšanas veidiem. Krusteniskais svītrinājums raisa asociācijas ar gobelēnu, process līdzinās aušanai. Es iepludinu krāsas, atklāju pagleznojumu. Iezīmēju, lai ielaistu gaismu. Vienas krāsas līmeņa vietā jūs redzat aptuveni piecus.”
Viņa darbi ir izstādīti vairāk nekā 350 galerijās un muzejos visā pasaulē un pārstāvēti vairāk nekā 100 muzeju kolekcijās, ieskaitot Metropolitēna mākslas muzeju, Solomona R. Gugenheima muzeju, un Vitnija Amerikas mākslas muzeju Ņujorkā. Viņš regulāri eksponē savus darbus gan publiskai, gan privātai apskatei visā pasaulē un ir saņēmis neskaitāmus apbalvojumus un godalgas, tostarp Makdauela stipendiju un ASV Nacionālā mākslas atbalsta fonda grantu. Viņš dzīvo Ņujorkā un Luiziānā, kur ir atjaunojis divas nozīmīgas plantācijas to sākotnējā izskatā.
„Aplūkojot Hanta Slonema darbus, skaidri redzams, ka viņš ir drosmīgs gleznotājs, kas nebaidās ne krāsu, ne ekspresijas, neuzliekot sev nekādas robežas – mākslinieks ir ļoti brīvs gan sižeta un krāsu izvēlē, gan šķietami haotiskajā, bet pārdomātajā kompozīcijā. Slonema gleznas ir tādas pašas kā viņa veidotie interjeri, ģērbšanās stils un tēlniecība, kur dominē krāsainība un ornamentalitāte… Krāsainā pasaule, kuru mākslinieks veido savos darbos un demonstrē skatītājiem, būtu salīdzināma ar tādiem mākslas korifejiem kā Anrī Matiss (Henri Matisse), Rauls Dufī (Raoul Dufy) vai Pjērs Bonārs (Pierre Bonnard), kā arī citiem fovistiem, kam krāsa ir bijusi ļoti svarīgs elements viņu daiļradē. Vai arī, piemēram, ar Anrī Ruso (Henri Rousseau) – ar viņa džungļiem un dzīvnieku tēliem.
Hants Slonems skatītājiem atver durvis uz savu mākslas pasauli, un esmu pārliecināts – tie, kas vēlas iepazīt viņa daiļradi, nepārprotami uztvers krāsu enerģiju un pozitīvās emocijas,” tā par mākslinieku un viņa daiļradi raksta gleznotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs.