VI Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs
Starptautiska grafikas skate Rotko centra apmeklētājus priecē jau sesto reizi, kas ir ikgadējā Starptautiskā Latgales grafikas simpozija rezultāts.
Vienuviet tikušies septiņu valstu 10 mākslinieki, katrs kaldinot savu unikālo mākslā un piedāvājot skatītājam realizēto un grafikas valodā lasāmo.
Simpozija formātā tapuši darbi, kas apkopo visplašāko grafikas tehnisko iespēju klāstu, kas demonstrē, gan augstspieduma, gan dobspieduma gan arī gludspieduma grafikas veidus.
Jau otro gadu diezgan dominējošs simpozijā ir dobspiedēju pārsvars. Lai arī Šveices māksliniece Klaudija Fellmere pārsvarā strādā digitālos medijos kā grafiķe, simpozija laikā ir tapuši konceptuāli oforti savienojumā ar akvatintu; māksliniece atsevišķās kompozīcijas izmantojusi Latvijas kartupeli. Spilgti savu dobspiedes praksi parāda Meksikā dzimusī, bet Šveicē rezidējošā māksliniece Nubia Landell-Valdivia. Zviedrijas māksliniece Anna -Kristīna Kallstroma uzticīga sausās adatas un akvatintas tehnikām, izcili sevi piesakot dobspieduma tehnikās strādājošo vidū. Līdzīgi viņas tautiete Hilda Lindstroma irdina cinka plāksnes, radot konceptuālas oforta kompozīcijas. Spēcīgu un minimālisma tradīcijās veidotu stāstu izstādē piedāvā dāņu mākslinieks Rasmus Dano, rādot kokgriezuma tehnikā tapušos darbus. Iedarbīgs, ekspresīvs, mazliet izaicinošs un sarkastisks ir rumāņu mākslinieka Sorin Dan Cojocaru sniegums. Pārliecināts un brīvs savā rokrakstā un virtuozoitātē ir monotīpijas meistara no Krievijas Jurija Štapakova sniegums, savukārt košus augstspieduma eksperimentus var vērot lietuviešu māksliniece Migles Pužaites kompozīcijās. Latvijas grafiķes Justīne Lūce un Ausma Šmite pārstāv Latvijas grafikas jauno strāvu. Justīnes kompozīcijas ir viņas pašas atrastās dobspiedes un digitālās drukas eksperiments, kas uzmeklēts studējot Venēcijas mākslas akadēmijā, savukārt Ausma ir uzticīga litogrāfijai.
Izstāde apskatāma Rotko centrā līdz 2017. gada 5. novembrim.