“ Mark Rothko 2016 ”12. starptautiska simpozija izstāde TRĪS
Atklājot jau 12. starptautisko simpoziju “Mark Rothko 2016”, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar viesnīcu “Park Hotel Latgola” organizē trīs mākslinieku – starptautiskā simpozija “Mark Rothko 2014” dalībnieku – izstādi.
Daugavpiliešiem un pilsētas viesiem pēc 2 gadu starpposma ir iespēja atkal sastapties ar māksliniekiem, kuri, smeldami iedvesmu Rotko dzimtajā pilsētā, radīja savus stāstus un izprastā demonstrējumus uz audekla.
Izstādē aplūkojami Mohameda Elmasri (Ēģipte), Sučismitas Soho (Indija) un Martina Vosvinkela (Vācija) darbi.
Mohamedu Elmasri kā mākslinieku interesē kopienas kolektīvais produkts, metaforiskie elementi kopienā, kas atspoguļo sabiedrības vispārējo noskaņojumu un pārveido to inovācijas jaunās formās. Mākslinieks uzskata, ka mākslas darbs ir mēģinājums mainīt esošo realitāti vai arī radīt jaunu, tādā veidā rodot risinājumu reālajai pasaulei. Viņš savos darbos reproducē realitāti, tiekdamies kultūrā izprast gan līdzīgo, gan pretējo. Viņa mērķis ir caur saviem darbiem tuvināt cilvēkus un radīt sapratni sabiedrībā.
Sučismitu Soho interesē sociālā problemātika un ekoloģija. Māksliniece savos darbos filigrāni un superreālistiski glezno dabas formas un to aprises, kas tiek “iekapsulētas” dažāda veida plastmasas un polietilēna materiālos, kas ikdienā un ik uz soļa ir mums līdzās. Daži tos pamana, kāda daļa, iespējams, tos uztver ar vienaldzību – kā normu. Sučismita vēlas to aktualizēt savos darbos, aicinādama cilvēku aizdomāties par izmaiņām dabā, kuras rada cilvēka darbības.
Martinam Vosvinkelam dzīves vadmotīvs ir kustība. Mākslinieks uzskata, ka kustība ietekmē darbību, pat tad, ja tā šķiet statiska, jo ar acīm mēs cenšamies fokusēties uz gleznu, bet tas neizdodas. Martins aicina izstādes apmeklētājus vērot gleznas lēnām, pat paraudzīties uz tām divas un pat trīs reizes, lai rūpīgāk tajās ieskatītos, tādējādi panākot nerimstošu dialogu starp iekšējo un ārējo telpu.
Izstāde no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra glezniecības kolekcijas apmeklētājiem būs apskatāma līdz 2016. gada 18. novembrim.